Earthfirstnews’ün haberine göre tüm dünyaya gdo’lu ürünler saçan ve ekine fesat karıştıran Monsanto firması, çiçeklerin ve diğer gdo’lu hasatların döllenme ve tozlanma işini kendi icat ettikleri robot arılara yaptıracaklarmış.

Haberi bir kaç defa okuduk çünkü doğruluğa inanmakta zorlandık, bir yandan da Albert Einstein’ın “arılar ölürse insanların 4 yıl ömrü kalır” sözünü hatırladık.

Monsanto’nun bu “çılgın” robot arı projesini Harvard üniversitesinin Microrobotics laboratuvarı gerçekleştiriyormuş. Bu “bilim yuvası” her nedense, Monsanto’nun gdo’lu ürünlerinin ve ekinlerinin ekildiği tarlalardaki arıların neden doğal yollardan tozlanma ve dölleme görevlerini yapmayıp, onun yerine öldüğünü araştıracağına, robot arılar üretmekle meşgul.

Yine aynı üniversitenin konu ile ilgili olarak bu tarz robot arıların “askeri gözlem” amacı ile kullanılabileceğine dair raporları mevcut.

Üniversitenin herhalde Monsanto’nun etkisi altına kaldığı için söylemediği basit gerçeği hatırlayalım, zaten Monsanto’nun lobicilik faaliyetleri ABD kongresini kaplamış, bir üniversiteyi ele geçirmek onlar için çok kolaydır.

Monsanto’nun gdo’lu ürünleri ve bu ürünler için kullandıkları tarım ilaçları arıları öldürüyor, bu kadar basit.

Bu bilim adamları ayrıca bu robot arılar için “yapay” bir arı kovanı yapıp, hangi bitkileri döllenmesi gerektiği konusunda birbirleri ile bir network ağı üzerinden haberleşebileceği fikrini de geliştirmeye çalışıyorlarmış. (haricihaber.com)

Şu video bu robot arıların nasıl üretildiğini anlatıyor:

İşte tüm ayrıntılarıyla Mersin GDO operasyonu