Dün Başbakanlık Bimer ve tarafımıza ulaşan şikayet ve ekindeki resimlerde aşağıdaki görülen şekilde bir tasarım sorunu olduğu anlaşılmıştır. Tarafımıza tasarımın yalnızca bir yüzü göndermiştir. Söz konusu ambalaj dikkatle incelendiğinde metin devamlı bir şekilde yayınlanmadığı, devamı ile arasına başka metinler girdiği tespit edilmiştir.

Yuvarlak kutunun metinleri alt alta veya devamlı bir şekilde yer alması gerektiği halde, firma tasarımında bunu sağlamayarak metin arasına logo girildiği görülmektedir. Firma bilerek ya da bilmeyerek ambalajını tüketilerin yanılmasına yol açacak şekilde tasarladığı görülüyor. Metnin devamı kutunun diğer yüzünde yer alacak şekilde tasarlanması, dikkatsiz tüketiciyi devamı olmadığı şekilde bir yargıya etmiştir. Bu nedenle de şikayette bulunduğu anlaşılmıştır.

Bu şekilde bir yanlış anlamaya firmanın tasarım yönteminin yol açtığı açıktır. Çünkü cümle bütünlüğü bozulmuş ve sanki domuz yağı ve katkı varmış gibi anlaşılmasına neden olmuştur. Firmadan bir talep gelmemiş olmasına karşın, ziyaretçilerimize doğru bilgi vermek açısından düzeltme ve bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur.