Başlıktaki ifadeler aynı zamanda bir hastanenin de sahibi olan bir doktora ait. "Öyle bir düzen var ki herkes devleti dolandırıyor" diyen doktor, nasıl dolandırıldığını açıklıyor.

Geçtimiz yıl bir hekim, ameliyathanedeki ölümlerin önemli bir kısmının doktor hatasından kaynaklandığını ancak bunun gizlendiği itiraf etmişti. Demek ki vicdan hâlâ yaşıyor!

Türkiye'de geçen yıl 24 milyar TL'nin harcandığı sağlık sektörüne ilişkin özel sektörden şok açıklamalar geldi. Özel E. İncirli Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Akdoğan, sağlıkta herkesin birbirini dolandırdığını iddia etti. Herkesin devleti soyduğunu öne süren Akdoğan, "Bugün Türkiye'de ameliyatların yüzde 60'ı belki de yapılmaması gereken ameliyatlar." dedi. Halkın korkutulduğunu belirten Akdoğan, "Fıtığınız ağrıdığında, hastaneye gittiğinizde 'hemen keselim, yolda kalırsın, sakat kalır, ölürsün' diyorlar." ifadelerini kullandı.

Özel sigortaların dolandırıldığını, başkasının kartıyla başkasının muayene olduğunu dile getiren özel hastane patronu, şunları aktardı: "Sağlık hizmetlerinin yüzde 85'ini devlet veriyor. Yüzde 15'ini özel hastaneler, yapıyor. Özel hastaneler verdikleri hizmetin yüzde 70'ini de sosyal güvenceli hastalara veriyor. Yani hastaların yüzde 95'inin parasını devlet ödüyor. Devlet bu kadar hastaya hizmet veriyorsa bu para da devletten çıkıyor. Sağlık Bakanlığı bu konuda ciddi tedbirler almaya çalışıyor. Ama öyle bir düzen var ki..."

www.kanbankasi.com'a girip kan gönüllüsü olabilirsiniz?