Son Dakika
Çarşamba, 5 Ağustos 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Öldüren öpücükler
Masum bir öpücük yahut sempatik karşılaşmalardaki sarılmalar ölümcül olabiliyor. Özellikle günümüzde birçok mikrobun kol gezdiği dünyamızda küçük bir öpücük, ölüme bile neden olabiliyor.

Bebeğini öperek öldürdü

Ağzında uçuk bulunan annenin 9 günlük bebeğini öpmesi sonucu bulaşan virüs bebeğinin ölümüne neden oldu.

Manchester'da yaşayan Ruth Schofield, uçuğa neden olan herpes virüsünün yaratacağı tehlikeyi bilmediği için bebeği Jennifer'i öpmekte bir sakınca görmediğini söyledi.

Yapılan otopside, bebeğin virüsü kaptıktan iki gün sonra hayatını kaybettiği tespit edildi.

35 yaşındaki anne Schofield, bebeğinin, öpücüğüyle bulaşan virüs nedeniyle ölmesinden büyük üzüntü duyduğunu kaydetti ve yetkililerden, herpes simplex virüsünün yaratabileceği tehlikeler konusunda anneleri bilinçlendirmesini istedi.

Sağır eden öpücük!

ABD'de bir kadın, kızı tarafından öpüldükten sonra kısmen sağır oldu.

Anne Gail Schwartzman, Newsday gazetesine yaptığı açıklamada iki yıl önce meydana gelen olayı anlattı.

Eve döndüğünde kızının hararetle kendisine sarılıp sol kulağından öptüğünü anlatan Schwartzman, 'Bana çok sıkı sarıldı ve sol kulağıma gerçekten çok büyük bir öpücük kondurdu. Bu sırada başımdaki havayı emiyormuş gibi hissettim' dedi.

Anne, kulağında büyük bir acı hissettiğini söylerken, yapılan muayenede kulak zarının tahrip olarak kısmi sağırlığa yol açtığının anlaşıldığını kaydetti.

Annenin başına gelenlerin, bilimsel bir araştırmaya konu olduğu ve önümüzdeki haftalarda bir tıp dergisinde olayla ilgili raporun yayınlanacağı belirtiliyor. Raporu hazırlayan uzmanın, olayı, 'sağır eden öpücük' olarak nitelendirdiği belirtildi.

Yaşadıklarının çocuğunu da çok korkuttuğunu anlatan Schwartzman, ne zaman bu konudan bahis açılsa kızının ağladığını ve kendisinden özür dilediğini söyledi.

 

28.02.2009 17:57:00 Bu haber 2721 defa okundu
Öldüren öpücükler
Musahafalaşma sırasında yaşanan öpüşmelerde de önemli miktarda virüs transferi olduğu özellikle kış aylarında bu tür öpüşmelerden uzak durulması öneriliyor.
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri