Son Dakika
Cuma, 23 Temmuz 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, organ ticareti iddiasıyla Ankara, Adana
İtalya'da yapılan deneylerde hayvanlar üzerinde kafa nakli denmesi yapıldı. Yapılan bu yamyamlık, Türkiye medyasında da
İktibaslar > Organ Nakli Haberleri
Ahlâkî değerlerin hiç birine sahip olmayan Çin'in bu kez de idam mahkumlarının organları zorla alınarak kullandığı ortaya çıktı.
 
Şoke eden araştırma… Öldükten sonra beyin çalışmaya devam ediyor. Kanada'da yapılan yeni bir araştırmanın sonuçları tüyler ürperten türden... Buna göre bazı kişilerin beyin aktiviteleri öldükten sonra en az 10 dakika daha devam edebiliyor.

Filistin’in Birleşmiş Milletler Büyükelçisi Riyad Mansour, Tel Aviv rejiminin katlettiği Filistinlilerin organlarını yağmaladığını söyledi. Mansur, konuyla ilgili BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon’ a mektup da Filistinlilerin cenazelerinin organları çalınmış olarak iade edildiğini yazdı.
 
Beyin ölümü gerçekleştiği bildirilen ve organlarını bağışlanmayan kızın bağlı olduğu yaşam destek ünitesinin fişi çekildikten sonra uyandı. Genç kız hayatına devam ediyor.

Eldeki pek çok örnek tıp çevrelerinin "beyin ölümü" teşhisi veya ölümünüz gerçekleştiği gerekçesiyle morga gönderme konusunda aceleci davrandığını gösteriyor.
 
Kaza geçirerek komaya giren 41 yaşındaki kadının, beyin ölümü bile gerçekleşmeden ve izin dahi almadan 4 organının alındığı ortaya çıktı.

Antalya’da geçen yıl yüz nakli olan ve iki hafta önce uyuşmazlık nedeniyle yüzünün bir bölümü alınan Salih Üslün hayatını kaybetti.
 
Hayata geri döndürme işlemlerinin etik yanına değinen Columbia Üniversitesi Nöroloji Bölümü'nden Dr. Stephan Mayer, "Beyin hasarı ile ölüm hakkında, yeterli bilgiye sahip değiliz. Hastanın ne kadar nörolojik hasara uğradığını ve bu hasarın geri çevrilip çevrilemeyeceğini de her zaman kesin bir biçimde kestiremiyoruz. Bu nedenle hastayla ilgili alınılacak acil kararlar, aslında devam edebilecek bir hayatın sona ermesine yol açabilir" ifadelerini kullandı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, organ ticareti iddiasıyla Ankara, Adana, Antalya, Çorum, Eskişehir, İstanbul ve İzmir'in de arasında bulunduğu 17 ilde operasyon düzenledi.
 
İtalya'da yapılan deneylerde hayvanlar üzerinde kafa nakli denmesi yapıldı. Yapılan bu yamyamlık, Türkiye medyasında da 'başarılı ve başarılıymış' gibi sunularak bunun iki yıl içinde insanlarda da yapılabileceği iddia edildi.

30 yıl önce uydurulan 'beyin ölümü' adlı modern ticaretin deşifre eden bir haber de İngiltere'den geldi. Öldü denilen çocuk üç yıldır yaşıyor.
 
Beyin ölümü gerçekleştiği iddia edilen kimselerin önemli bir bölümünün hayata geri gönmesi kimilerini tedirgin ediyor. Organlarını bağışlamayan kimselerin fişleri çekilirken veya bir süre sonra normal hayata dönmeleri beyin ölümünün sorgulanmasına neden oluyor. Bazı ilaçların beyin ölümü hali oluşturduğu gerçeği de başka bir tedirginlik konusu.
Sayfa: 1/2 - 16 kayıttan 1 - 12 arası
[1] 2 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri