Son Dakika
Pazar, 19 Eylül 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Türkler ürünlerine doğal, natturel, köy, organik, helal gibi sahte etiketler asarda Çin yapmaz mı? Olur elbet. Ancak şun
Medyanın iki gündür ballandıra ballandıra verdiği "ABD'de yapılan bir araştırma organik gıdaların, normal gıdalardan çok
Organik diye fahiş fiyatlara satılan ürünler organik değil paranızı boşa harcamayın. İddianın sahibi pazarcılar. Peki bu
İktibaslar > Organik Haberleri
Türkler ürünlerine doğal, natturel, köy, organik, helal gibi sahte etiketler asarda Çin yapmaz mı? Olur elbet. Ancak şunuda unutmamak gerek: Aslolan endüstrileşen organik değil, gelenekseldir.
 
Medyanın iki gündür ballandıra ballandıra verdiği "ABD'de yapılan bir araştırma organik gıdaların, normal gıdalardan çok daha sağlıklı olduğu "efsanesi"ni yıktı. Araştırmaya göre, organik gıdalarla, normal gıdaların besin değeri birbirlerine yakın çıktı" şeklinde bir haber var. Peki bu haber doğru mu? Önce haberi okuyalım sonra da gerçeği...

Organik diye fahiş fiyatlara satılan ürünler organik değil paranızı boşa harcamayın. İddianın sahibi pazarcılar. Peki bu ifade doğru mu? Yoksa ticari çıkar için uydurulmuş bir masal mı?
 
Doğu Anadolu Tarımsal Üreticiler ve Besiciler Birliği (DATÜB) ile Organik Tahıl Üreticileri Birliği (OTÜB) Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Ilıcalı, Avrupa'da miadı bitmiş organik ürünlerin Türkiye'de satıldığını iddia etti.

Amerika first lady'si Michelle Obama, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünisa Gül'ü organik tarım çiftliğinde ağırladı. Michelle Obama, Hayrünisa Gül'ü çiftlikteki şifalı bitkiler bahçesine götürdü ve oradaki bitkilerden ikram etti.
 
Son yıllarda 'organik' verilen ürünler pazarlanıyor. Peki organik ne demek? İyi bir şey mi? Yoksa biri bizi bir kör kuyudan başka bir kör kuyuya mı itiyor?

Biri için sadece bir ma l kazanç olan endsütriyel ürünler bizim için sağlıksızlık demek. Birileri için varlık nedeni olan şeyler toplum için ölüm demek. Fazla söze gerek yok. Duyarlı bir insan tarafındna hazirlanmış kısa bir özet:
Sayfa: 1/1 - 7 kayıttan 1 - 7 arası
[1] 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri