Son Dakika
Pazar, 26 Eylül 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Ped ve parfüm kullananlar aman dikkat!
Bilim adamları, genital bölgeye deodorant sıkılmasında ve kokulu pedler kullanılmasında sakıncalar olduğunu belirtiyor. En büyük tehlikelerden biri kısırlık.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Tıraş, "Genital bölgenin temizliği önemli, ancak aşırıya kaçmamak ve kimyasallardan uzak durmak gerekiyor. Genital bölgeye deodorant sıkılması, kokulu pedler ve tamponlar kullanılması sakıncalı sonuçlara yol açabiliyor" dedi. Habertürk gazetesinin haberine göre, Prof. Bülent Tıraş kadından erkeğe bulaşan vajinal enfeksiyonların sperm canlılığını etkileyerek kısırlığa yol açabildiğine de dikkat çekti.

KLAMİDYA SORUNU
Cinsel yolla geçen hastalıklardan en sık görülenlerden birinin "klamidya enfeksiyonları" olduğunu ifade eden Prof. Dr. Tıraş şöyle konuştu: "Bu enfeksiyonlar, kadınlarda kokusuz sarı renkli akıntı, adet dönemi ortasında kanama ve cinsel ilişki sırasında kanama belirtileri verebileceği gibi, kimi zaman hiçbir bulguya yol açmayabiliyor. Bu durum daha da tehlikeli sonuçlar veriyor. Çocuğu olmayan çiftlerin mutlaka klamidya enfeksiyonu yönünden değerlendirilmesi gerekiyor."

Ziyaretçi Yorumları (Toplam 1 yorum)
  • aygul dageri
    ped,parfüm
    merhaba ,maalesef kadınlarımız gerçektende çok bilinçsiz ve doğaldırki araştırmada yapmadıkları için ,üstlerindeki kokuların bakımlı olmakla eş tutuyorlar,gerçek temizlik bu mudur yani
    26.11.2010 11:51:45
24.11.2010 00:32:00 Bu haber 8818 defa okundu
Ped ve parfüm kullananlar aman dikkat!
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri