Son Dakika
Salı, 27 Ekim 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Projemizi destekler misiniz?
Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi zaman zaman farklı sektörlerdeki ürünleri mevzuata uygunluğu, sağlıklılığı ve GDO içerip içermediği konularda analiz çalışmaları yaptırır. Şimdi de birkaç alanda kampsamlı bir analiz çalışması başlatıyor.

Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi zaman zaman farklı sektörlerdeki ürünleri mevzuata uygunluğu, sağlıklılığı ve GDO içerip içermediği konularda yapacağı kapsamlı analiz çalışmasında sizlerin ekonomik katkılarını bekliyor.

Üç gıda alanında ve çok sayıda GDO'lu içerik testinde kullanılmak üzere siz destekçilerinin maddi katkılarına ihtiyaç duyuyor.

Hangi ürünler analiz yapılacak?

Üreticilerin geçici önlemlerini önlemek amacıyla, analiz yapılacak sektörleri, analizler sonuçlanana dek ne yazık ki açıklama imkanımı yok.

Analizler nasıl yapılacak?

Analiz yapılacak ürünler, ilgili mevzuata uygun olarak piyasadan temin edilecektir.

Analizler nerede yapılacak?

Analizler, hem kamu hemde özel sektör laboratuarlarında çapraz analize tabi tutularak yapılacak.

Hangi firmaların ürünleri analiz edilecek?

Firma adı vermek şimdilik imkansız. Ancak herhangi bir adaletsizliğe ve yanlış anlışmaya neden olmamak için, pazara hakim konumdaki tüm markalar taranacak.

Analizler pahalı mı?

Bugün bir ürün analizi 100 ile 2000 TL aralığındadır. Çapraz analizde bu rakam laboratuar adedince katlanmaktadır. Ayrıca analizin Türkiye'de yapılamadığı durumda, yurtdışında yaptırıldığından maliyet daha da artmaktadır. Çok sayıda ürün devreye girdiğinde maliyet oldukça büyümektedir.

Sonuçlar kamuoyu ile paylaşılacak mı?

Analizlerin asıl amacı kamuoyu ile tüketici ile poylaşmaktır. Firma büyüklüğü ve adı ne olursa olsun ve de sonuçlar olumlu veya olumsuz olu olmamasına bakılmaksızın kamuoyu ile belgeleriyle birlikte paylaşılacaktır.

Ben ne yapabilirim?

Bu analiz çalışmasına imkanlarınız ölçüsünde maddi destek sunabilirsiniz. Ayrıca görüş ve düşüncelerini veya yapabileceğiniz diğer katkılarınızı iletisim@gidahareketi.org ile paylaşabilirsiniz.

Nasıl para verebilirim?

Katkılarınızı derneğin aşağıdaki banka hesabına "ANALİZ BEDELİ" açıklamasıyla yatırabilirsiniz. Yatırdıktan sonra e-posta ile iletişim bilgilerinizi iletisim@gidahareketi.org ile paylaşmanızı da hassaten rica ediyoruz.

ANALİZ KATKILARINIZ İÇİN BANKA HESABIMIZ

Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Türk Lirası HesaP No:

AlBaraka Türk Katılım Bankası Fatih Şubesi
Şube Kodu 015 - Hesap No 144 39 87
IBAN: TR79-0020-3000-0144-3987-0000 01

30.07.2011 12:56:00 Bu haber 6173 defa okundu
Projemizi destekler misiniz?
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri