Son Dakika
Pazar, 26 Eylül 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Rockefeller'den Recep Akdağ'a ödül
11 yıl Sağlık Bakanlığı yapan ve batının sağlık modelini Türkiye'ye adapte etmekle suçlanan Recep Akdağ, Rocfeller'in ünlü üniversitesi Harward'a öğretim üyesi oldu. Şimdi bir kişinin hem milletvekilliği hem de başka bir ülkede nasıl akademisyenlik yaptığı ise merak ediliyor.

Sağlık Bakanlığı koltuğundan ayrıldıktan sonra ortadan kaybolan Recep Akdağ ABD'de ortaya çıktı. Meğer Akdağ, üç aydır dünyaca ünlü Harvard Üniversitesi'nde öğretim üyesi olmuş.

Prof.Dr. Recep Akdağ, Refik Saydam’ın ardından Türkiye’nin en uzun süreli Sağlık Bakanlığı yapmış ismiydi. 11 yıla yakın kesintisiz bir şekilde görev yaptıktan sonra koltuğu Mehmet Müezzinoğlu’na devreden Akdağ, sürpriz bir teklifle karşılaşınca soluğu ABD ’de aldı. Kurban Bayramı sonrası Türkiye’ye dönüş hazırlığı yapan Recep Akdağ, Harvard’da hocalık macerasını ve izlenimlerini Radikal’e anlattı.

Harvard’a gidişiniz nasıl oldu?

Bakanlıktan ayrıldıktan bir ay sonra Harvard Halk Sağlığı Fakültesi Dekanı, kısa bir süre için lisansüstü öğrencilere ders vermek, Harvard’daki öğretim üyeleriyle görüş alışverişinde bulunmak ve konferanslar vermek üzere beni davet etti. Sayın Başbakanımızla da görüştükten sonra Meclis’in yaz tatilinden istifade ile buraya geldim. Ağustos, Eylül ve Ekim aylarında (Kurban Bayramı’na kadar) söz konusu sebeplerle Harvard’da bulunup, akabinde Türkiye’ye döneceğim.

Akdağ'ı Harward, bakanlık yapmadan önce keşfedemediğine göre, bu Harward'an ne köy ne de kasaba olur!

 

 

Ziyaretçi Yorumları (Toplam 2 yorum)
 • Hasan Ellialtı
  Biliniyordu.!
  Recep Akdağ' ın GDO konusunda hiç üstüne alınmaması ve Kuş Gribi aşısında aşırı iştahlı davranması zaten hastalığın semptonları arasında idi.
  27.11.2014 17:13:53

 • kemal yeşilçimen
  GELECEĞİN LİDERLERİ HAZIRLANIYOR
  Kemal bey, seni beni neden çağırmıyorlar? Türkiye'de uygulanan programı zaten Harvard hazırladı. Prof. Roberts, yıllarca dersini anlattı. Biz de uyguladık. İngilizce ve Türkçe metinleri mevcut. Size de yıllar önce gönderdim. Bizdeki sonuçlar, şimdi diğer ülkelere uyarlanacak. Şimdi rapor zamanı. Ancak başarılı olanı küresel sistem değerlendirir ve üst düzeylere taşır. Yakında bunu göreceğiz. ABD sağlık sisteminde kişi başı harcama yılda 8000 dolar ancak bu kadar harcama sağlık getirmiyor. Ayrıntılar SİCKO belgeselinde mevcut. Bizde kişi başı harcama 600 dolar ama bizde de sağlığı koruma ve hastalıkları önleme yani sağlık yok. Çözüm bizim kültür ve inancımızda ama bunu dünyaya sunacak aydınımız, batının kendine 'oku ve uygula' dediği kitaptan başkasını görmüyor. Aydınımız, bu kitabı okuyor, uyguluyor ve şimdi de rapor veriyor. Olay bundan ibarettir. Biz kendi inancımızı okusak ve onun ışığında çözümler üretsek, insanlığı işte o zaman kurtarırız ama aydınımız dünyayı hasta eden anlayışın peşinden koşuyor, ondan medet umuyor. Ne diyelim : Allah selamet versin.
  17.10.2013 13:16:05
17.10.2013 10:24:00 Bu haber 7808 defa okundu
Rockefeller'den Recep Akdağ'a ödül
Bakanlıktan alındıktan sonra ortalardan kaybolan Recep Akdağ, Harward Üniversite'sine ortaya çıktı
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri