Son Dakika
Cumartesi, 24 Temmuz 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Roma'da 'kadın' yasaklandı
Roma Belediyesi, kadın bedenini ticaretle bağdaştıran ve cinsiyet objesi olarak kullanılmasını yasakladı. Aynı yasağın Türkiye'de olduğunu bir düşünün. Buna muhtemelen önce "kadın hakları" dernekleri itiraz ederdi.

İtalya'nın başkenti Roma’da Belediye Başkanı Ignazio Marino, belediye panolarında "kadın bedenini obje olarak kullanan" reklam afişlerini yasakladı.

BBC’de yer alan habere göre Marino, İtalya Kadınlar Birliği'nin düzenlediği bir ödül töreninde yaptığı konuşmada, "Bundan böyle İtalya'nın başkentinde, reklam afişlerinde kadın bedeninin bir objeyle ya da ticaretle bağdaştırılarak sömürülmesi yasak olacak" dedi.

Marino, "Kadın bedeni cinsiyetçi bir biçimde bir objeye indirgenemez. Belediyenin reklam alanları sadece bu kurallara uyanlara satılacak" diye konuştu.

Marino’nun açıkladığı yasak, şiddet çağrışımı yapan, cinsel kimlik gibi bireysel hak ve özgürlükleri ihlal eden reklam afişleri için de geçerli olacak. Belediyenin reklam panolarına asılacak afişlerin bu kuralları ihlal edip etmediğini belirlemek için de özel bir birim kurulacak.

Ayrıca Roma Belediyesi’nin internet sitesi ve açıklamalarında kullanılan dil de gözden geçirilerek cinsiyetçi ifadelerin kullanımına son verilecek. (DünyaBulteni)

İngiliz tüccar batı Bengal'de (işgal sırasında) bir Bengal kadınının sırtında seyahat ediyor 1900'ler

25.03.2015 10:55:00 Bu haber 8092 defa okundu
Roma'da 'kadın' yasaklandı
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri