Son Dakika
Pazar, 26 Eylül 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Genetik bilimci Prof. Dr. Hotamışlıgil, Türkiye’de nüfusun 3’te 1’inin şişman, 3’te 1’inin klinik şişman, yüzde 3’ünün a
Parkinson Hastalığı Derneği Başkanı Prof. Dr. Emre, "Dünyada 5 milyon, Türkiye'de 100 bin civarında Parkinson hastası bu
Ünlü çocuk nörologu Prof. Dr. Sabiha Paktuna Keskin, Yiğit Cem Kaba adlı çocuğun ölümüne sebebiyet vermekten dolayı İsta
İktibaslar > Sağlık Haberleri
Yeni bir ilaçla ilgili klinik deneyler yapılırken, bu deneylerin sonucu tüm tıp dünyasının erişebileceği şekilde yayınlanmalıdır -- ancak çoğu zaman, olumsuz veya ilacın etkisiz olduğunu gösteren bulgular yayınlanmıyor ve gerek doktorlar gerek diğer araştırmacılar karanlıkta, el yordamıyla yönlerini bulmaya çalışıyorlar. Ben Goldacre, bu etkileyici konuşmasında, raporlanmayan bu negatif verilerin ne denli tehlikeli ve çeldirici olduğunu anlatıyor.
 
Gazete haberinde de belirttiği gibi 'tedavi için tıp mezunu olmak gerek' ama bu hiçbir zaman yeterli olmaz. Çükü tıp bitirmek yeterli olsaydı hastaların ve hastalıkların azalması gerekirdi. Lakin tam tersi. Fakat onların hali de bizimkinin tam tersi. İşte tıp mezunu olmadıkları halde en iyi tedaviyi yapanların hikayesi:

İçinize bazı şeyleri atmaktansa ağlamak en güzeli ve en sağlıklısıdır. Ağlamanın nelere yaradığını biliyor musunuz?
 
Türk halkı öyle bir şey içiriyorlar ki, artık uyuşuk ve uyurgezer olduk. Peki bunu kim neden ve nasıl yapıyor?

A Haber'de yayınlanan Deşifre Programı'nda, dün akşam, sağlık sektörü mercek altına alındı. Prof. Zeki Kılıçaslan, Prof. Ahmet Özdoğan, Prof. Ahmet Rasim Küçükusta, Prof. İlknur Aslanoğlu ve Prof. Gülümser Heper'in konuk olduğu programda, hastaların nasıl müşteri olarak görüldüğü, küresel tıp endüstrisi ve ilaç kartellerinin, dünya sağlık sistemine nasıl yön verdiği çok çarpıcı tespitlerle gözler önüne serildi.
 
Türkiye sağlık harcamalarında dünya lideri olmak üzere. Son veriler sağlıksızlığın en büyük göstergesi. SAGEM'in verilerine göre, 1999'da 4,9 milyar olan toplam sağlık harcaması, 2011'de 76 milyara çıktı. İşte ürküten 11 yılda 4,9 milyardan 76 milyara çıkan fatura ve korkunç halimiz...

AMerika'ya yapılan yeni bir araştırma herşeyi Google'a soranlarda zeka gerilemesi görüldüğünü açıkladı. İşte ayrıntılar...
 
Devlet soygun yapar mı? Yapmaması beklenir ama uygulamalar hiç de öyle değil. 25 kuruşa bir ürün alıyorsunuz ve bozuk çıkıyor. Bunu şikayet için Alo 174'ü arıyorsunuz ama ürünün 8-10 katı bedel ödemek zorundasınız. Hakeza sağlık kurumunu şikayet edeceksiniz bu durumda da 3-4 lirayı gözden çıkarmanız gerekiyor. Suçu işleyen başkası cezayı ödeyense bizleriz.

SGK, bir tıp merkezinde 5 bin kimlik fotokopisi yakaladı. SGK Başkanı Acar, ''Bir tıp merkezinde 5 bin kimlik fotokopisi yakalandı. Vatandaş hastaneye gitmediği halde hizmet almış gibi kuruma fatura edilebiliyor'' dedi.
 
Bazı sağlık kuruluşlarının acil sağlık hizmeti almak için gelen kişilerin zor durumdaki hallerini kötüye kullandığına yönelik eleştiriler, Hasta Hakları Aktivistleri Derneği'ni harekete geçirdi.

Batı tıbbının hastalıkları tedavi etmek şöyle dursun ticari hastalıklar icat etmesi, insanların güvenini yok etti. Hastalıklarını tedavi ettiremeyen halk, İslam tıbbı veya kadim tıbbın en önemli tedavi yöntemlerinden biri olan, hacamat, tıbbi sülüt, tıbbi balık gibi çok çaşitli tedavi yöntemlerine geri döndü. Geçtiğimiz Türkiye'de gerçek tıbbı, alternatif tıp adıyla yasallaştırmıştı.
 
A Haber’de yayınlanan Mehmet Ali Önel Yönetimindeki Deşifre Programı”nda günümüzde üzerinde en çok tartışılan sağlık sorunlarından kanser ve tedavisi masaya yatırıldı.
Sayfa: 2/7 - 74 kayıttan 13 - 24 arası
1 [2] 3 4 5 6 7 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri