Son Dakika
Pazar, 26 Eylül 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Genetik bilimci Prof. Dr. Hotamışlıgil, Türkiye’de nüfusun 3’te 1’inin şişman, 3’te 1’inin klinik şişman, yüzde 3’ünün a
Parkinson Hastalığı Derneği Başkanı Prof. Dr. Emre, "Dünyada 5 milyon, Türkiye'de 100 bin civarında Parkinson hastası bu
Ünlü çocuk nörologu Prof. Dr. Sabiha Paktuna Keskin, Yiğit Cem Kaba adlı çocuğun ölümüne sebebiyet vermekten dolayı İsta
İktibaslar > Sağlık Haberleri
Ayakta teşhis ve tedavi yapılan özel sağlık kuruluşları hakkındaki yönetmelikte değişiklik yapılmasına dair yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yeni yönemelik, acil servis hastaların ek ücret isteyene kapatma cezası getiriyor.
 
Milletvekillerinin emekli maaşlarıyla ilgili düzenleme, geçtiğimiz ayların önemli gündem maddesiydi. Yapılan düzenlemeyle, sosyal güvenlik reformunun vekiller üzerindeki olumsuz etkisi giderilmiş oldu. Yani reformun yükü vatandaşın üzerinde kaldı. Tabii sosyal güvenlik denince işin emeklilik boyutu olduğu gibi bir de sağlık sigortası boyutu var.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, kolesterol tartışmasıyla ilgili gazetecilere yaptığı değerlendirmede "Sağlık Bakanlığı da söyleyeceği sözleri bilim adamları yoluyla söyleyecektir. Ancak Tedavide ekol farklılıkları olabilir. Herkes kendi doktoruna danışsın" dedi.
 
Gazze Osmanlı idaresindeyken doğan 115 yaşında olmasına rağmen çok sağlıklı olana Alemiya Hamoda'ya 'Türkiye' deyince akan sular duruyor. İşte Alemiya nineden tavsiyeler...

Yakından televizyon seyretmek ve uzun süre bilgisayar başında çalışmak gözü bozar mı? Havuç yemek daha iyi görmemizi sağlar mı? Peki, gözlük takmak göz numarasını artırır mı? Şüphesiz çoğu insan bu sorulara “evet” yanıtını verir. Ancak halk arasında yaygın ancak doğru olmayan pek çok bilgi göz bakımı konusunda insanların yanlış hareket etmelerine neden oluyor. Peki neleri yanlış biliyoruz, doğrusu nedir? Prof.Dr. Can Üstündağ göz sağlığı konusunda doğru bilinen yanlışları sıraladı.
 
Yapılan bir araştırma, limonun kanser hücrelerini öldüren etken maddeleri sayesinde kemoterapiden 10 bin kat daha güçlü olduğunu ortaya koydu.

Bakanlık Türkiye'nin psikoloji haritasını çıkardı. 5 kişiden birinin ruhsal sorunu var. Her 10 çocuktan biri klinik düzeyde sorunlu.
 
Hasta askerleri kobay olarak kullandığı iddialarıyla gündeme gelen GATA, resmen klinik araştırma yapacak kurumlar arasına girdi.

Dünya Sağlık Örgütü'nün kanser araştırma kurumu cep telefonlarının 'kanserojen olabileceğini' açıkladı.
 
Acil servislerde vezneler kalkıyor. Acil servislerdeki veznelerde hastalara senet imzalatılıp, para tahsilâtı yapıldığını tespit eden Sağlık Bakanlığı harekete geçti.

Öksürük, nezle ya da soğuk algınlığından muzdaripseniz göğüs tıkanıklığı sırada bekleyen rahatsızlık demektir. Göğüs tıkanması nefes almayı zorlaştırır. Tıkanıklığın sebebi akciğerlerde toplanan fazla miktarda mukustur. Mukus dolan akciğerler, bakterilerin üremesine de uygun ortam hazırlar. Akciğerde üreyen bakteriler ise hastada daha ciddi enfeksiyonlara ve rahatsızlanmalara yol açar. Göğüs tıkanmaları kişiyi son derece rahatsız edebilir, uyku düzenini bozabilir.
 
Amerikalı Üniversite Öğretim Üyesi Dr. Mireki, bu çocukların uranyum içerikli silah ve mühimmatlardan kaynaklandığını ançıkladı. Peki bu silahları kim nerede kullandı? Bundan bizimde kusurumuz var mı?
Sayfa: 3/7 - 74 kayıttan 25 - 36 arası
1 2 [3] 4 5 6 7 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri