Son Dakika
Pazar, 26 Eylül 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Genetik bilimci Prof. Dr. Hotamışlıgil, Türkiye’de nüfusun 3’te 1’inin şişman, 3’te 1’inin klinik şişman, yüzde 3’ünün a
Parkinson Hastalığı Derneği Başkanı Prof. Dr. Emre, "Dünyada 5 milyon, Türkiye'de 100 bin civarında Parkinson hastası bu
Ünlü çocuk nörologu Prof. Dr. Sabiha Paktuna Keskin, Yiğit Cem Kaba adlı çocuğun ölümüne sebebiyet vermekten dolayı İsta
İktibaslar > Sağlık Haberleri
Hem itiraf etti hem de kendini yine pazarlamaya devam etti. "Cerrahi kibirli bir iştir. Bu başka pek çok iş için geçerli olabilir. Ama biz cerrahlar, fazladan kendine güvenli olma durumundayız. Kibirden alçakgönüllülüğe geçişimi anlatacaktım. Ve sonunda, benim de sıradan bir insan olduğumu anladım" diyen bu adam kim?
 
"Tıp bilimi tıp olmaktan çıkmış, endüstrileşmiş ve bir kazanç alanı haline gelmiş durumda. O nedenle de bu alanın yöneticileri var ama bu yöneticiler de ne yazık ki doktorlar değil. Doktorlar bunu kendilerinin yönettiklerini zannediyorlar ama alakası yok. Tıp bilimini teşhis ve tedavi endüstrisi yönetiyor. Teşhis ve tedavi et para kazan. Parayı veren düdüğü çalıyor" Prof Osman Müftüoğlu öyle bir cümle söyledi ki, o cümle hedefi tam on ikiden vuran sözdü. Peki neydi o cümle ?

Bazı meveler var ki bazı ihtiyaçları giderdiği gibi bazı sorunları da önlüyor. Adına sure inen bu meyve folik asit ve mineraller yönünden zengin olmanın yanısıra kısırlığı engelliyor...
 
MES adlı bir kozmetik ürünler firması, Macaristan'dan ithal ettiği sıradan içme suyunu "kanseri önleyen ilaç" diye 20 katı fiyatına sattı. Sağlık Bakanlığı şirketin yöneticilerine dolandırıcılıktan suç duyurusu yaptı

Her insan yaşamını sürdürebileceği kadar nefes alıyor, ancak vücudun ihtiyacı olan oksijeni karşılayamıyor. Nefesi tıkayan ise sorumluluk ve stres. Oksijen gitmeyen noktalarda hastalıklar ortaya çıkıyor.
 
Birkaç jenerasyon sonra erkekler tamamen verimsiz hale gelebilir! Danimarkalı uzmanların araştırmalarına göre, 1940’larda her mililitrede 100 milyon sperm bulunurken günümüzde bu sayı 60 milyona düşmüş durumda!

Acaba toplumun sağlığından medya mı sorumlu yoksa Sağlık Bakanlığı mı? İşte Sağlık Bakanlığı'nın olmadıını gösteren bir gelişme. Newsweek Türkiye Dergisi, son sayısında tıbbi alanda kullanılan görüntüleme cihazlarındaki kanser riskini ele aldı.
 
Türkiye'de, her 100 çiftten 15'inin kısırlık (infertilite) sorunu yaşadığı bildirildi. Toplumu kim neden ve nasıl kısırlaştırdı? Çocuklarımız tümüyle kısır olursa ne olacak? Kısırlık sorunundan nasıl korunabiliriz?

ABD’nin Chicago kentinde bulunan Rush Üniversitesi loboratuarında yapılan hata, cilt kanseri hastaları için umut oldu. Dr. Howard Kaufman, ilerlemiş melanoma hastaları için bir aşı geliştirdiklerini açıkladı.
 
Otomatik para çekme makinelerini inceleyen araştırmacılar, çoğu ölümcül, çokçeşitli mikroba rastladı. Bunların arasında sadece dışkıda rastlananlar da var! İşte ATM'lerden para ile gelen hastalıklar...

Cepten 'ücretsiz check-up' mesajına SGK ceza kesti. Vatandaşların cep telefonlarına yollanan ‘ücretsiz veya indirimli check-up kazandınız' türündeki kısa mesajlara SGK ‘dur' dedi.
 
Danıştay 10. Dairesi, Sağlık Bakanlığı’nca çıkartılan Klinik Araştırmalar Yönetmeliği’nin bazı maddelerinin yürütmesini durdurdu. Bu maddelerden en önemlisi de kobaylık!
Sayfa: 4/7 - 74 kayıttan 37 - 48 arası
1 2 3 [4] 5 6 7 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri