Son Dakika
Pazar, 26 Eylül 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Genetik bilimci Prof. Dr. Hotamışlıgil, Türkiye’de nüfusun 3’te 1’inin şişman, 3’te 1’inin klinik şişman, yüzde 3’ünün a
Parkinson Hastalığı Derneği Başkanı Prof. Dr. Emre, "Dünyada 5 milyon, Türkiye'de 100 bin civarında Parkinson hastası bu
Ünlü çocuk nörologu Prof. Dr. Sabiha Paktuna Keskin, Yiğit Cem Kaba adlı çocuğun ölümüne sebebiyet vermekten dolayı İsta
İktibaslar > Sağlık Haberleri
Resmi Gazete’nin bugünkü nüshasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan imzalı sigara yasağı ile ilgili bir genelge yayınlandı. Genelge yasağın uygulaması ile ilgili, uygulama birliğinin sağlanmasını amaçlıyor ve yasağın uygulanacağı yerleri sıralıyor.
 
İlaç şirketlerinin daha fazla gelir elde etmesi için birçok yalana başvuruldu: Kolesterol kötüdür, kolesterol düşürücü ilaçlar etkilidir, ilaç kaliteyi yükseltir gibi...

Bir hasta hiç muayene olmadan 100 defa ameliyata edilebilir mi? Bu haber Türkiye’den bir haber ise elbette edilebilir. Bu tür işler yüksek zekâ ürünü işleri başarabilmek için üniversite bitirmek mi gerekir?
 
Başlıktaki ifadeler aynı zamanda bir hastanenin de sahibi olan bir doktora ait. "Öyle bir düzen var ki herkes devleti dolandırıyor" diyen doktor, nasıl dolandırıldığını açıklıyor.

Bugün gelişmiş ülkelerde olan ama henüz hiçbir İslam ülkesinde olmayan, Abdulhamid döneminde varolduğu bilinen "Hastane Gemileri"nin fotoğrafları ortaya çıktı.
 
Sağlık ürünleri konusunda ABD merkezli dünyaca ünlü Johnson&Johnson'ın bebek şampuanlarında kansere neden olan formaldehit tespit edildi. Çin ürünü raflarından indiriliyor.

2008 yılı istatistiklerine göre, sağlık hizmeti alan hastaların yarısı doktorlarıyla anlaşamayıp, şikayetçi oldu!
 
İngiltere'de karaciğer nakli yapılan hastaların yüzde 25'inin alkolikler olduğunun ortaya çıkması tartışmalara yol açtı. Alışkanlıklarından vazgeçmedikçe kalp ameliyatı başta olmak üzere hiçbir ameliyata alınmayacaklar.

Bilim adamları, ölümcül meme kanserlerinde önemli rol oynadığını düşündükleri bir gen keşfetti.
 
Kendinizi sürekli yorgun mu hissediyorsunuz? Üzerinizde bir ağırlık mı var? Yoksa unutkanlıktan mı şikayet ediyorsunuz? O zaman kronik yorgunluk sendromu yaşıyor olabilirsiniz! İşte yorugunluktan kurtaran ve yorgunluğa sebep olan gıdalar...

ABD'nin Michigan Üniversitesinden bilim adamları sürekli kırmızı ve beyaz kan hücresi yapabilen yapay kemik iliği üretti.
 
Modern dünyanın en ürkütücü hastalığı olan kanser gittikçe yayılıyor. Dünya Sağlık Örgütü'nün verilerine göre kanser, 2010 yılında kalp rahatsızlıklarını geçerek dünyadaki en ölümcül hastalık olacak.
Sayfa: 6/7 - 74 kayıttan 61 - 72 arası
1 2 3 4 5 [6] 7 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri