Son Dakika
Çarşamba, 1 Aralık 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Genetik bilimci Prof. Dr. Hotamışlıgil, Türkiye’de nüfusun 3’te 1’inin şişman, 3’te 1’inin klinik şişman, yüzde 3’ünün a
Parkinson Hastalığı Derneği Başkanı Prof. Dr. Emre, "Dünyada 5 milyon, Türkiye'de 100 bin civarında Parkinson hastası bu
Ünlü çocuk nörologu Prof. Dr. Sabiha Paktuna Keskin, Yiğit Cem Kaba adlı çocuğun ölümüne sebebiyet vermekten dolayı İsta
İktibaslar > Sağlık Haberleri
Hacamat, sülük ve ozon tedavisi gibi kadim tedavi yöntemlerinin yetkisiz ve liyakatsiz kimseler tarafından uygulanması çeşitli sorunlara yol açtığı ve şikâyetlerin arttığı ortaya çıktı.
 
Genetik bilimci Prof. Dr. Hotamışlıgil, Türkiye’de nüfusun 3’te 1’inin şişman, 3’te 1’inin klinik şişman, yüzde 3’ünün aşırı şişman olduğunu hatırlatarak ekledi: “Türkiye, 15-20 yılda kronik hastalıklar fırtınasına kapılacak!”

Parkinson Hastalığı Derneği Başkanı Prof. Dr. Emre, "Dünyada 5 milyon, Türkiye'de 100 bin civarında Parkinson hastası bulunuyor. Her yıl yaklaşık 10 bin yeni teşhis konuluyor" dedi.
 
Sağlık Bakanlığı'nın yanlışlarını ortaya koyan uygulamaları eleştirenlere karşı yasak getirilmeye çalışılıyor. İlaç endüstrisinin isteklerini yerine getirmek için var gücüyle çalışan, Sağlık Bakanlığı, 'ekran sertifikası' adını verdiği sansür girişimi alay konusu oldu. Bakanlığın, Stalin dönemi uygulamalarını hatırlatan girişimi, bilim yalanlarına maske yapan firma ve sektör çalışanları arasında ise sevince yol açtığı sanılıyor. Batıl saplantıları yüzünden "iyi" ve "doğru"yu görmekten aciz olan Bakanlığın başında hastane işleten bir zat bulunuyor. İşte bugün medyada yer alan yeni engizisyona dair haber:

Dünyanın en sağlıksız insanları zenginler. Satılık hastalıklar yüzünden 47 trilyon dolar gerekiyor. Bu para bulunsa da sağlıklı kalmak güç...
 
Ünlü çocuk nörologu Prof. Dr. Sabiha Paktuna Keskin, Yiğit Cem Kaba adlı çocuğun ölümüne sebebiyet vermekten dolayı İstanbul 63. Asliye Ceza Mahkemesi’nce 2 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Sabiha Paktuna Keskin’in katılmadığı duruşmada mahkeme ünlü doktorun iyi halini gözeterek cezayı önce 1 yıl 8 ay hapis cezasına indirdi ardından verilen cezayı 30.250 TL adli para cezasına çevirdi.

Geçtiğimiz yıl Sosyal Güvenlik Kurumu-SGK'nın kişilerin mahkem bilgilerini sattığı iddia edilmiş. Sayıştay raporlarına giren denetimlerinde SGK'nın 65 bin lira karşlığında verileri paylaştığı belirtiliyor. İddiaları reddeden SGK inandırıcı davranmamakla ileştiriliyor. Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi olarak diyoruz ki; "SGK'nın davranışı bir milli güvenlik sorunudur ve sorumlular derhal görevden alınmalıdır!"
 
Bağışıklık sisteminin vücudun değişik dokularına saldırması neticesi meydana gelen 80’e yakın değişik hastalık grubu olan otoimmün hastalıkların tarihine baktığımızda bu tür hastalıkları aslında modern şehir hastalıkları olarak tanımlayabiliriz.

Kişi başına sağlık harcaması 330 dolardan 767 dolara yükseldi. Bu artışa sevindirici olan Türkiye’yi OECD ülkeleri arasında hala en iyi ülke durumunda. OECD arasında en altta olmamız bizim için züğürt tesellisi olsa da ilaç ve sağlık sektörünü memnun etmemiş.
 
Amerika'nın Rhode Island şehrinde gerçekleşti. Pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğrayan 19 yaşında bir kız kolundan yaralandı ve sol kulağı koptu. Plastik cerrahi, kopan kulağın yeniden dikilme için çok fazla hasar aldığını söyledi.

11 yıl Sağlık Bakanlığı yapan ve batının sağlık modelini Türkiye'ye adapte etmekle suçlanan Recep Akdağ, Rocfeller'in ünlü üniversitesi Harward'a öğretim üyesi oldu. Şimdi bir kişinin hem milletvekilliği hem de başka bir ülkede nasıl akademisyenlik yaptığı ise merak ediliyor.
 
İnternet korsanlarının, tıbbi implantlara erişim sağlayıp hastaların sağlığını tehlikeye atabileceği hatta ölümlerine neden olabileceği öne sürüldü. Ancak bu gelişmeden sonra ünlü hacker öldürüldü.
Sayfa: 1/7 - 74 kayıttan 1 - 12 arası
[1] 2 3 4 5 6 7 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri