Son Dakika
Perşembe, 6 Ağustos 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
San Francisco belediyesinda tarihi bir karar daha
Bir süre önce naylon poşet kullanımını yasaklayan San Francisco belediyesi çevre kirliliğine karşı mücadele çerçevesinde yeni bir adım daha atarak, pet şişe satışını ve kullanımını yasak getirdi

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Kaliforniya eyaletinin San Francisco şehrinin belediyesi çevre kirliliği ile mücadele kapsamında yeni bir adım attı. Belediyeye ait bütün tesislerde, pet şişe kullanımı ve satışı yasaklandı. Belediyeye ait tesislerde bundan sonra pet şişe suları satılamayacak.

Açıklama Kent Gözlem Masası tarafından yapıldı. Açıklamada kararnamenin belediye başkanı tarafından da onaylandığı belirtilti. 

Yeni düzenleme ile ilgili konuşan David Chiu, "İklim değişikliklerinden hepimiz haberdarız, bunun en büyük sebeplerinden biri de çevre kirliliği. Buna karşı hep birlikte mücadele etmemiz gerekiyor. Çevre kirliliğine neden olan pet şişelerin kullanımını engellemeliyiz" ifadelerini kullandı. 

ABD'de yılda yaklaşık 50 milyar pet şişe kullanılıyor. Bunların sadece yüzde 23'lük bir bölümü geri dönüşüme giriyor. Kalanı ise çevre kirliliğine neden oluyor.

San Francisco'da yasağın uygulamaya konulmasının ardından pet şişe satışı yapan kişilere bin dolara kadar idari para cezası verileceği belirtiliyor.

12.05.2014 01:19:00 Bu haber 5048 defa okundu
San Francisco belediyesinda tarihi bir karar daha
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri