Son Dakika
Çarşamba, 5 Ağustos 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Sigara üreticileri, katillerden daha tehlikeli
Rusya Federal Halk Sağlığı Daire Başkanı Gennadi Onişçenko sigara üreticileri için açtı ağzını yumdu gözünü ve "katiller" dedi.

Sigara üreticilerini katillerden daha tehlikeli gören Rus doktor, "Onlar bir kişiyi öldürüyor. Ancak sigara üreticileri koskoca bir toplumu katlediyor." dedi.

Kamusal alanlarda, sigara içilmesinin daha da sınırlandırılması ile ilgili toplantıda konuşma yapan Onişçenko, "Sigara üreticileri Rusya halkını toptan katlediyor. Birer katil gibiler. Ancak daha geniş kapsamlı hareket ediyorlar." eleştirisi getirdi.

Avrupa Birliği'nin uygulamaya koyduğu toplu alanlarda sigara içilmesi ile ilgili yasaktan olumlu sonuçlar aldığını kaydeden yetkili, "Kimse endişe etmesin. Sigara yasağı nedeni ile hiç bir restoran iflas etmez." dedi.

Sigara üreticilerinin yeterli denetimden geçmedikleri uyarısında da bulunan Onişçenko, "Avrupa'nın uygulamasına rağmen, biz yıllık 420 milyar adet ucuz sigara üretimini onaylıyoruz. Bir de bunların kalitesi ve üretim aşamaları konusunda yeterli denetim yapılmıyor." uyarısı yaptı.

Son 20 yılda nüfusun azalmasına rağmen, Rus sigara tüketicilerinin sayısı 440 bin arttı. Rus erkeklerin yüzde 60'ı bayanların da yüzde 30'u sigara kullanıyor. Rusya'da sigaraya başlama yaşı da dünya ortalamasının altında.

24.04.2009 14:40:00 Bu haber 4294 defa okundu
Sigara üreticileri, katillerden daha tehlikeli
Haksız mı? Elbette değil ancak eksik. Alkol, sigara, uyuşturucu, genetik tohum, zararlı gıda üreticicileri diye lsiteyi uzatsaydı daha isabetli olmazmıydı?
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri