Son Dakika
Salı, 13 Nisan 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2
Milupa Aptamil Mama'da GDO ortaya çıkması üzerine bir çok aile Gıda Hareketi'ne müracaat ederek yardım talebinde bulundu
İngiliz Independent Gazetesi’nde yer alan haberde Danone, Türkiye’de satılan bebek maması Aptamil için yürüttüğü reklam
Basın Açıklamaları > Şirketler Haberleri
Milupa Aptamil Mama'da GDO ortaya çıkması üzerine bir çok aile Gıda Hareketi'ne müracaat ederek yardım talebinde bulundu. Aileler suç duyurusu ve tazminat davaları açmaya hazırlanıyor.
 
İngiliz Independent Gazetesi’nde yer alan haberde Danone, Türkiye’de satılan bebek maması Aptamil için yürüttüğü reklam kampanyasında, annelere “Bebeğinize ihtiyaç duyduğu kadar süt veremiyor olabilirsiniz” mesajını vermekle suçlandı. Haberde Danone'nin ürettiği süt tozunun anne sütünün yerini tutacağını ileri sürerek anneleri yanlış yönlendirdiği ileri sürüldü.

Tüketici Mahkemesi’nin, Reckitt Benckiser firması tarafından üretilen Calgon kireç önleyici iddiasıyla pazarladığı ürünü ile ilgili geçtiğimiz ay verdiği kararı kamuoyu ile paylaşmıştık. Üretici firma yargı kararını yok sayarak açıklamamızın asılsız olduğu ve yayından kaldırılmasını iddia etti. Peki, gerçek neydi?
 
Tüketici Mahkemesi’nin, Reckitt Benckiser firması tarafından üretilen Calgon marka temizlik ürününün üretimini durdurması ile ilgili kararını açıklayan, Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Başkanı Kemal Özer; “Küresel bir markanın üretiminin durdurulması kararı, tarihi bir karardır” dedi.
Sayfa: 1/1 - 4 kayıttan 1 - 4 arası
[1] 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri