Son Dakika
Pazar, 19 Eylül 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Dünya devi Apple'ın Asya'daki fabrikalarında işçilere kötü muamele edildiği ortaya çıktı. Başta Çin ve Endonezya olmak ü
Milupa Aktamil mamada GDO tespit edilmesi Kıbrıs'ta da tedirginliğe neden oldu. Öte yandan Tarım Bakanlığı'nın Şubat 201
Hatırlatma haber: Almanya'da küçük çocuklara biberon içeceği olarak hazırlanmak üzere "çocuk sütü" adıyla satılan sıvı v
İktibaslar > Şirketler Haberleri
Alman ilaç ve kimya devi Bayer, yabani otlara karşı kullanılan glifosat maddesinin kansere yol açtığı gerekçesiyle hakkında açılan davalarda anlaşma yoluna gitti. Bayer, davacılara 10 milyar 900 milyon dolar ödeyecek.
 
Ünlü İngiliz aşçı Jamie Oliver, tüketim kültürünün en büyük simgelerinden biri olan McDonald’s'a karşı açtığı davayı kazandı.

Gıda konusunda tam yetkili olan Gıda Tarım ve Hayancıklık Bakanlığı'na bağlı Çaykur, su ve glikoz şurubunu çay rengi veren aromaları ve sentetikleri ekledi. Ardında ayrana savaş açtım 'didi' Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Didi reklamlarında ayran için kötüleyici ve saldırgan ifadeler kullandığı gerekçesiyle Çaykur'a ceza verdi.
 
Çok değil 115 yıl önce başladılar. Bugün deccalî bir güce eriştiler. Bakara Suresi'nde anlatıldığı üzere "hars (tohumu) ve nesli yok etmek" için var güçleriyle çalışıyorlar. Yığınlar, akademiler, bürokrasiler ve devletler ona karşı sessiz hatta zaaf içindeler. Herkes küçük dünyasının içinde kaybolmak uğruna sesini yükseltmiyor. Bu şer yapılarrın unuttuğu bir şey var. O da: Allah'ın hesabı! İşte bu yüzden yılmıyor ve gayret ediyoruz.

Dünya devi Apple'ın Asya'daki fabrikalarında işçilere kötü muamele edildiği ortaya çıktı. Başta Çin ve Endonezya olmak üzere, birçok Asya ülkesinde, 16 saat aralıksız çalıştırılan işçiler ve çocuk yaştaki madenciler dikkat çekerken, Apple'ın karanlık yüzü gözler önüne serildi.
 
Piyasaya binlerce zehirli ayakkabı sürülmesi üzerine Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin canikli ilgili marka ve firmanın adını açıklamaktan imtina etmiş ve "Bazı marka isimleri var ama aynı markanın sağlıklı ürünleri de var. Marka ismi belirtmek sıkıntı yaratabilir" diyerek tepkileri üzerine çekmişti. Gıda Hareketi ise "Bir bakanın binlerce insanın hayatını hiçe sayan bir işletmeyi korumaya hakkı var mı?" diye sormuş ve bakanı markalayı açıklamaya çağırmıştı. Bakan daha fazla dayanamadı ve markaları açıkladı.

Milupa Aktamil mamada GDO tespit edilmesi Kıbrıs'ta da tedirginliğe neden oldu. Öte yandan Tarım Bakanlığı'nın Şubat 2014'de de Milupa ürünlerinde GDO tespit ettiği ama kamuoyundan gizlediği öğrenildi.
 
Hatırlatma haber: Almanya'da küçük çocuklara biberon içeceği olarak hazırlanmak üzere "çocuk sütü" adıyla satılan sıvı ve toz içeceklerin bu yaş grubuna uygun yeterlilikte olmadığı ortaya çıktı.

Sağlık Bakanlığı'nın Şubat (2014)'de Danone tarafından üretilen, prematüre bebek sahibi ailelerin kullandığı ve tıbbi mama olarak geçen Aptamil PDF’yi piyasadan çekme kararı aldığı ortaya çıktı.
 
Dünyaca ünlü bebek maması ve bebek sütü üreticisi Milupa, Aptamil PDF adlı ürününün belirli bir serisini piyasadan toplatıyor. rp-online.de adlı haber sitesinde yer alan habere göre, söz konusu ürün hastaneden yeni çıkan erken doğmuş bebeklere verilen, toz şeklindeki özel bir ürün.

Dün Başbakanlık Bimer ve tarafımıza ulaşan şikayet ve ekindeki resimlerde aşağıdaki görülen şekilde bir tasarım sorunu olduğu anlaşılmıştır. Tarafımıza tasarımın yalnızca bir yüzü göndermiştir. Söz konusu ambalaj dikkatle incelendiğinde metin devamlı bir şekilde yayınlanmadığı, devamı ile arasına başka metinler girdiği tespit edilmiştir.
 
İngiltere'nin başkenti Londra'daki Queen Mary Üniversitesi'nden bilim insanları, ağız gargarasının kalp krizi riskini yükselttiğini ortaya çıkardı
Sayfa: 1/4 - 48 kayıttan 1 - 12 arası
[1] 2 3 4 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri