ŞOK ŞOK! Korona tedavisinde kullanılan ilaç insan öldürüyor

ABD'de şok eden araştırma! Sıtma ilacı öldürüyor. Korona virüsü salgınında birçok ülkede kullanılan hidroksiklorokin isimli sıtma ilacı, ABD’de birçok hastanın ölümüne yol açtı. New York'da üç kişi Dünya Sağlık Örgütü'ne geç kaldığı için dava açarken ABD'nin Missouri eyaleti de Covid-19 salgını nedeniyle Çin yönetimi ve Çin Komünist partisi hakkında dava açtı.

ŞOK ŞOK! Korona tedavisinde kullanılan ilaç insan öldürüyor

ABD'de yapılan yeni bir araştırma, corona virüs hastaları için uygulanan hidroksiklorokin tedavisinin negatif sonuçlar verdiğini ortaya çıkardı. ABD'de sıtma için kullanılan hidroksiklorokin ile tedavi edilen korona hastalarındaki ölümün, normal bakım uygulanan hastalarda görülen ölümlere göre daha fazla olduğu belirlendi.

Araştırmaya göre corona virüs hastalarında hidroksiklorokin kullanımının herhangi bir fayda sağlamadığı ifade edildi.

Sıtma ilacı verilen kişilerde, standart bakım uygulananlardan daha fazla ölüm meydana geldi. Araştırmacılar, 11 Nisan'a kadar ölen veya taburcu edilen, hastanede doğrulanmış corona virüs enfeksiyonu ile hastaneye yatırılan 368 erkeğin tıbbi kayıtlarını analiz etti.

Normal bakım alanların yüzde 11'i hayatını kaybederken, hidroksiklorokin verilen hastaların yüzde 28'i hayatını kaybetti. Araştırma, Amerikan Ulusal Sağlık Enstitüleri ile Virginia Üniversitesi tarafından doğrulandı.  (Milliyet)

GIDA HAREKETİ BAŞKANI KEMAL ÖZER BÖYLE İKAZ ETMİŞTİ

BU SONUCA RAĞMEN NOVARTİS'TEN CİNAYETE YENİ MERMİ

Novartis 400 bin doz sıtma ilacı bağışı yapacak

Corona virüse karşı sıtma ilacı hidroksiklorokininin rastgele denemesini yapabilmek için ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) ile anlaştıklarını duyuran İsviçreli ilaç firması Novartis, Türkiye'de de COVID-19 ile mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığı'na ABD'de ürettiği 400 bin doz hidroksiklorokin ilacı ve 1,7 milyon TL nakdi bağış yapacağını açıkladı.

İlaç firması Novartis, geçtiğimiz günlerde, dünyanın dört bir yanında corona virüs salgınından etkilenenleri desteklemek için küresel bir fon oluşturduğunu, aşı ve tedavi konusunda yapılan Ar-Ge girişimlerine katkı sağladığını açıklamıştı.

Salgının yayılmasını önlemeyi ve halk sağlığı girişimlerine destek olmayı amaçlayan firma, COVID-19 vakalarının tedavisinde alternatif olarak kullanılan hidroksiklorokin (HCQ) ilacını ABD'de ürettiğini ve ilk parti olarak T.C. Sağlık Bakanlığı'na da 400 bin doz bağış yapacağını bildirdi. Firma aynı zamanda, Sağlık Bakanlığı öncülüğünde COVID-19 salgını ile savaşan hastane ve tıbbi personelin ihtiyacı için 1,7 milyon TL'lik destekte bulunacağını belirtti. 

“KORUYUCU ÖNLEMLERLE ÜRETİMİMİZ KESİNTİSİZ OLARAK SÜRDÜRÜLÜYOR”

Devletler, toplum ve iş dünyası olmak üzere, her alanda geniş iş birliği gerektiren bir halk sağlığı kriziyle karşı karşıya olunduğuna vurgu yapan Novartis Grup Türkiye Başkanı Dr. Altan Demirdere, corona virüs salgınıyla mücadelede Türkiye dahil, 140'tan fazla ülkede girişimler, ilaç yardımları ve bağışlar yaptıklarını söyleyerek şöyle konuştu:

“Önümüzdeki dönemde ortaya çıkabilecek ihtiyaçlar doğrultusunda, ilaç yardımı ve diğer bağışlarımızı devam ettireceğiz. Çalışanlarımız, saha ekibimiz dahil olmak üzere mart ayının ortasından itibaren işlerini evlerinden yürütüyor. Kendilerinin ve ailelerinin sağlıkları ve morallerini yüksek tutabilmek için her türlü maddi ve manevi desteği veriyoruz. Ancak, ülkemizdeki 3 ilaç üretim tesisimizde üretimimiz, alınan koruyucu önlemlerle kesintisiz olarak sürdürülüyor. Böylece ülkemizin ve ihracat yaptığımız 100'ü aşkın ülkenin ilaç ihtiyacını karşılamaya devam ediyoruz.” (ntv)

 

 

Yorum Yap

Diğer Haberler