Son Dakika
Cumartesi, 15 Ağustos 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4
Resim bile herşeyi anlatmaya yetiyor. Bir canlı değil, süt fabrikası gibi muamele gören hayvanların sütü hakkında incele
Alçaklık sınır tanımıyor. Keçi sütüne talep artması sahtekarları harekete geçirdi. Diğer sütlere keçi sütü aroması ekley
Uzun araştırmalarım ve denemelerim sonucunda peynir yapımıyla ilgili bana yetecek kadar bilgi sahibi oldum sayılır.
İktibaslar > Süt ve Ürünleri Haberleri
Tarım Bakanlığı bu kez şaşırttı ve herşeyin süt liman olmadığını itiraf etti. Bakanlık yoğun işleri arasında denetim bir yolunu bulup denetim yapmak istemiş bakın nasıl bir hile ile karşılaşmış.
 
Hayırdır İnşaallah. Tarım Bakanlığı’nın başına taş mı düştü? Kamuoyunun önünde cereyan eden "gıda terörü"nü görmezlikten gelen Tarım Bakanlığı sözcülerinde önemli değişiklikler görülüyor. Tarım Bakanlığı, Gıda Hareketi’nin de önemli eleştiriler yönelttiği tebliği, yeniden değiştiriyor. Bakanlığı bu girişimini yerinde görmekle birlikte değişiklik taslağı kamuoyunun görüşü alınmadan yayınlamaması gerektiği konusunda ilgilileri uyarıyoruz.

Standartlar nedeniyle yeni bir tartışmamız var. Bu kez de Türk yoğurdu tartışılıyor. Kimileri standartların gerekliliğini söylerken kimileri de tadının bozulacağından endişe ediyor.
 
'Deşifre' adlı televizyon programına itiraflada bulunan bir üretici hazır yoğurtlar da yapılan hileleri bir bir anlatmış. İşte o itiraflar:

Güney Kore'de, Fransa'dan ithal edilen ve bebekler için kullanılan Vitagermine adlı süt tozunda tehlikeli bir bakteri türü saptandı.
 
Medyada yer alan reklamlar ve bir çok uzman isim açık süt içmeyin, pastörize süt için diyor. Peki ama neden? Pastörize edilmiş, ekşimeyen süt ve yoğurtlar ne anlama geliyor? Prof. Dr. Ahmet Aydın açıklıyor.

Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hasan Yetim, melaminin gıda katkı maddesi değil, hile olduğunu belirtti...
Sayfa: 2/2 - 19 kayıttan 13 - 19 arası
1 [2] 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri