Son Dakika
Pazar, 26 Eylül 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4
Resim bile herşeyi anlatmaya yetiyor. Bir canlı değil, süt fabrikası gibi muamele gören hayvanların sütü hakkında incele
Alçaklık sınır tanımıyor. Keçi sütüne talep artması sahtekarları harekete geçirdi. Diğer sütlere keçi sütü aroması ekley
Uzun araştırmalarım ve denemelerim sonucunda peynir yapımıyla ilgili bana yetecek kadar bilgi sahibi oldum sayılır.
İktibaslar > Süt ve Ürünleri Haberleri
Resim bile herşeyi anlatmaya yetiyor. Bir canlı değil, süt fabrikası gibi muamele gören hayvanların sütü hakkında incelemeye değer bir çalışmayı iktibaslıyoruz.
 
Fransız araştırmacıların yaptığı yeni bir çalışmasan çoğu kimseyi şok eden bir sonuç çıktı. Buna göre, et ve peynirle beslenmek ciddi boyutlarda diyabet riskini de beraberinde getiriyor...

Doktorlar öyle bir araştırma yayınladı ki tarım ve gıda alanında yaşanan skandal bir kez daha gözler önüne serildi. Araştırmada aralarında keçi, koyun, inek ve insan sütlerinin de bulunduğu 20 farklı sütü incelemişler ve sütlerin içinde 20′den fazla ağrı kesici, anti-biyotik, seks hormonu, büyüme hormonu çıktı.
 
Alçaklık sınır tanımıyor. Keçi sütüne talep artması sahtekarları harekete geçirdi. Diğer sütlere keçi sütü aroması ekleyip, keçi sütü diye satıyorlar.

Sütlerin fabrikalara taşınırken bozulmaması için kanser yapıcı 'hidrojen peroksit' atıldığı iddia edildi. İddianın sahibi bir milletvekili. Ekonomi zarar görmesin ama insan önemli değil. Ekonomimizin büyümesi, şirketlerimizin zarar görmemesi için insanlar kanser olmuş çok mu? Nasılsa Başbakanımız 3 çocuk iste nüfusumuz artacak... İşte CHP'li vekilde can alıcı sorular:
 
Uzun araştırmalarım ve denemelerim sonucunda peynir yapımıyla ilgili bana yetecek kadar bilgi sahibi oldum sayılır.

Uzmanlar Türkiye'nin gıda teröründe dünyanın önde gelen ülkeleri arasında olduğunu belirtiyor. Sorunun azalmak yerine büyümesini de Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın gıda teröristlerini teşhir etmek yerine korumasına bağlıyorlar.
 
Bilim adamları, içinde bulundurduğu yararlı bakteriler ile yoğurdun kış aylarında yaygın olarak görülen soğuk algınlığına karşı savaşmaya yardım ettiğini belirlediler.

Süt ve krema ithal edebilmenin önünü açan Bakanlar Kurulu kararı süt üreticilerini çileden çıkardı. Peki bu karar tüketiciler açısından nasıl bir risk içeriyor?
 
Prof. Dr. Sema Akman, Annelere seslenen Akman, evde mayalanan yoğurdun hastalıklara ve kansere karşı daha koruyucu olduğunu söyledi.

Anadolu'nun geleneksel süt ve süt ürünleri üretiminin küserel şirketlerin istekleri doğrusunda değiştirilmesine süt ürünleri üreticileri hem itiraz ettiler hem de yoğurtlar yapılan hileleri anlattılar...
 
İngiltere’de, klonlanmış süt üreten çiftçilerin işlerinin aksamaması için kimliklerini gizli tutmaya çalıştıklarını öne sürülüyor.
Sayfa: 1/2 - 19 kayıttan 1 - 12 arası
[1] 2 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri