Son Dakika
Cumartesi, 24 Temmuz 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Ya ölmediyseniz?
Eldeki pek çok örnek tıp çevrelerinin "beyin ölümü" teşhisi veya ölümünüz gerçekleştiği gerekçesiyle morga gönderme konusunda aceleci davrandığını gösteriyor.

ÖLDÜ DİYE MORGA KALDIRDILAR AMA

Rusya basınında yer alan bir habere göre, geçirdiği kalp krizi sonrası 4 Şubat'ta öldü diye morga kaldırılan 57 yaşındaki hastanın, 2 gün sonra 6 Şubat’ta yapılan otopsi sırasında canlı olduğu fark edildi.

Otopsi sırasında, göz bebeklerinin ışığa tepki verdiği ifade edilen hastanın vücut ısısının da normal düzeyde olduğu bildirilen kişinin aşırı üşümekten dolayı öldüğü açıklandı.

“ÖLDÜ” DEDİLER AMA O ARTIK ÖĞRETMEN

İş kazasında öldü sanılarak morga kaldırılan ancak nabzının attığı fark edilerek kişi hayata dönerek memurluğa başladı.

İLAÇ ÖLMÜŞ GİBİ GÖSTERMİŞ

İntihar girişiminde bulunduktan sonra ölüğü ilan edilen Paul Mutora adlı kişi morga kaldırıldı. Ertesi gün morg açıldığında Paul’un yaşamakta olduğu görüldü.

Hastanenin başhekimi Dr. Joseph Mburu, tedavi için kullandıkları ilacın nabzı yavaşlattığını, hastanın öldü sanıldığını kabul etti.

ÖLDÜ SANILDI, MORGA KONULDU VE...

80 yaşındaki Maria Arroyo, Los Angeles'ta bir hastanede tedavi görüyordu. Hatalı bir kararla öldüğü açıklanan ve morga kaldırılan talihsiz kadın, donarak ve havasızlıktan can verdi.

ORGANLARI ALINIRKEN GÖZLERİNİ AÇTI

ABD’de doktorların öldüğünü açıkladığı üç çocuk annesi kadın, organları alınırken gözlerini açtı.

ABD basınına yeni yansıyan skandal, 2009 yılının ekim ayında Syracuse’deki St. Joseph Sağlık Merkezi’nde yaşandı. Aşırı doz ilaçtan bu hastaneye kaldırılan üç çocuk annesi 41 yaşındaki Colleen Burns isimli kadının kalp krizi geçirdiği sanıldı. Doktorlar, Colleen’in beyin ölümünün gerçekleştiğini söyleyerek ailesine kötü haberi verdi. Büyük üzüntü yaşayan aile doktorlara Colleen’in yaşam destek ünitesinden çıkarılması izni vererek organlarını da bağışladı.

Organların alınacağı 20 Ekim günü yapılan ameliyatta Colleen, nefes almaya başladı. Ancak yaşadığına dair belirtilere rağmen bir hemşire Colleen’e ilaç enjekte etti. Doktorlar tam operasyona başlayacağı sırada Colleen, bu kez gözlerini açmayı başardı. Bu ana kadar Colleen’in yaşadığından habersiz olan doktorlar büyük şok yaşadı. Aşırı ilaçtan dolayı komada olduğu anlaşılan, ölümden kıl payı kurtulan Colleen, iki hafta tedavi edildikten sonra taburcu edildi.

ÖLDÜ DİYE YAKILACATI GÖZLERİNİ AÇTI

Hindistan'da 72 yaşındaki yaşlı adamın öldüğünü sanan ailesi cenaze merasimi başlattı. Hint geleneklerine göre, yaşlı adamın yakılarak küllerinin savrulması gerekiyordu. "Yakma" töreni başlamadan hemen önce 72 yaşındaki Deepak Singh "ölüm"den uyandı.

ÖLDÜ SANILDI TABUTTA CANLANDI!

Filipinler’de öldüğü açıklanan 3 yaşındaki minik kız çocuğu cenaze töreni öncesi tabutunda canlandı.

Doktorlar tıbben öldüğünü açıkladıktan sonra minik kız düzenlenecek cenaze töreni öncesi tabutuyla birlikte hastanede bırakıldı. Bebek, ertesi sabah ailesi tarafından cenaze işlemleri için hastaneden alındı. Ancak tam da o sırada inanılmaz bir durum yaşandı.

Bebeğin yakınlarından biri tabutun hareket ettiğini görünce tabutun kapağını çıkarıp attı . Tabuttaki 3 yaşındaki minik kız çocuğu hayattaydı. İsmi açıklanmayan bebeğin inanılmaz görüntüleri bir cep telefonuyla kaydedildi ve internette paylaşıldı.

OORGAN MAFYASI TESTİSLERİNİ ÇALDI


Rusya'da TV sunucusu Dmitry Nikolayev, organ mafyasının kurbanı oldu. Ancak organ mafyası Nikolayev'in böbreğini ya da karaciğerini değil, testislerini çaldı.

Rusya'da organ mafyasının bir TV sunucusunun testislerini çaldığı iddia edildi. Edinilen bilgiye göre, tanımadığı bir kadın, tiyatro oyunundan çıktıktan sonra Dmitry Nikolayev'e içki içme teklifinde bulundu.

Saunaya giden ikili birlikte içki içti. Ertesi gün bir otobüs durağında gözlerini açan sunucu, testislerinin yerinde olmadığını fark etti. Nikolayev'in testislerinin bir tıp doktoru tarafından profesyonel bir operasyonla alındığı belirtiliyor.


YETER Mİ?

Öldüğünüz gerekçesiyle morgda donmanız veya defnedilmeniz, beyin ölümü masalıyla diriyken organlarınızın alınması artık vakayı adîyeden bir hal aldı. Zira medya da konuya dair sayısız haber var.

Bu hususta daha fazla ilgi Türkiye’de yazılmış tek eserde.

ORGAN NAKLİ HAKKINDA GİZLENEN GERÇEKLER


Büyütmek için resme tıklayınız!


 

 

 

26.02.2015 20:26:00 Bu haber 6901 defa okundu
Ya ölmediyseniz?
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri