Son Dakika
Pazar, 20 Ekim 2019 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Telefona "akıllı" diyen akıllılar(!) düştüğünüz tuzağın farkında mısınız? Aklının farkında olamayanlar, insan dışında ak
Bilim kurgu değil gerçek, İsveç'te bir şirket robot insan devri başlattı. İsveçli bir şirket tarafından geliştirilen yen
Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli piyasaya binlerce zehirli ayakkabı sürüldüğü iddialarını doğrulayarak "Maalese
İktibaslar > Zararlılar Haberleri
Ferahlamak için birçok insanın vazgeçilmezleri arasında bulunan naneli sakızların kilo aldırdığı ortaya çıktı. Ayrıca birçok zararlı kimyasal içeren sakızları hem sokakları kirletmekle kalmıyor insan sağlığını da tehdit ediyor.
 
Denetim yetkimiz yok diyerek görevlerinden kaytaran belediyelere toplum sağlığının tehdit edilmesine göz yumuyorlar. İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ise şehrindeki tatlı imalathaneleri denetledi.

‘Bitkisel içerikli’ iddiasına rağmen ‘Orjin Rahatlatıcı Masaj ve Bakım Kremi’ isimli ürünün formülünde, ambalajının ‘İçerik’ bölümünde bildirilmeyen ve aynı zamanda ağrı kesici (analjezik) özellikteki ruhsatlı ilaçların muhteviyatında da bulunabilen kimyasal bir madde olan ‘Methyl Salicylate’n kullanıldığı laboratuvar testleriyle kanıtlandı.
 
Dünya genelinde şimdiye kadar 85.000 değişik cins sentetik madde üretilmiş ve yine her yıl 1.000 adedin üstünde yeni sentetik madde de mevcutlara ilave oluyor.

Çevre Bakanlığı, bozuk ve ömrünü tamamlamış elektronik ürünleriücretsiz olarak evlerden toplama kararı aldı.
 
Birçok kişide sakız çiğneme alışkanlığı var. Eski sakızlar faydalı idi ama yeni nesil sakızlar böyle mi acaba? İçlerinde bulunan birçok kimyasal madde sağlığımız için ne kadar tehlikeli. Yoksa zehir mi çiğniyoruz. Bültenimizin bu sayısında eski bir sakızsever olan Ata Kemal Şahin’in yeni nesil sakızların zararlarını anlatacak.

"Klavyeden bastıkları tuşlamalar, konum bilgileri, atılan ve alınan SMS'ler, izlenen videolar, batarya kullanım alışkanlıkları, telefonu fiziksel olarak ileri-geri ve aşağı-yukarı hareket ettirmeler de dahil olmak üzere neredeyse bütün mahrem bilgiler kopyalanıp, izlenebiliyor.
 
nöroloji uzmanı Dr. Mehmet Yavuz, tüm dünyada 20 milyon kişinin alzheimer nedeniyle kronik unutkanlık yaşadığını, Türkiye'de de 300 bin alzheimer hastası bulunduğunu belirtti.

Aleıveriş merkezlerine, iş merkezlerine, kamu binalarına, hava limanlarına şeklinde uzayıp giden binaların girişlerine yerleştirilen bu alet herkesi kanser yapıyor.
 
okulu silgiler, birbirinden ilginç kalemler ve rengarenk kırtasiye malzemeleri… Her okul döneminde çocukların okul stresini çoğu zaman eğlenceye dönüştüren bu kırtasiye ürünleri, aslında çocukların sağlığını bozabilen çok ciddi tehlikeler içeriyor.

Cep telefonu erkeklerin spermini öldürüyor. ABD'de yaşayan Türk doktor Prof. Dr. Mehmet Öz, erkeklerin cep telefonlarını pantolon ceplerinde taşımaması gerektiğini, cinsel bölgelere yakın taşınan telefonun sperm oranını düşürdüğünü söyledi.
 
Nöroloji uzmanı Dr. Mehmet Yavuz, iş hayatında takım elbise ve kravat zorunluluğu olan erkeklerin farkında olmadan ciddi bir tehlike altında yaşadığını belirterek, özellikle sıkı bağlanan kravatların, baş ağrısından damar sertliğine, kireçlenmeden gırtlak kanserine kadar birçok ciddi rahatsızlığa neden olabildiğini dile getirdi.
Sayfa: 2/8 - 87 kayıttan 13 - 24 arası
1 [2] 3 4 5 6 7 8 
Sağlık Bakanlığının televizyon ekranlarında konuşacak kimselerle ilgili 'Ekran Sertifikası' girişimini nasıl buluyorsunuz?
 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri