Son Dakika
Cumartesi, 24 Temmuz 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Bayer, GLYPHOSAT etken maddeli ROUNDUP ürünü kanserojen olduğu için davacı Amerikalıları 21 milyar dolar ödemeyi kabul e
Telefona "akıllı" diyen akıllılar(!) düştüğünüz tuzağın farkında mısınız? Aklının farkında olamayanlar, insan dışında ak
Bilim kurgu değil gerçek, İsveç'te bir şirket robot insan devri başlattı. İsveçli bir şirket tarafından geliştirilen yen
İktibaslar > Zararlılar Haberleri
Sık tomografi çektirenlerin vücutlarında biriken radyasyon kansere yol açıyor ve bu durum 20-30 yıl sonra ortaya çıkıyor.
 
Çeşitli sağlık sorunlarına neden olan elektromanyetik radyasyondan (EMR) korunmak için, ev ve işyerinde bazı tedbirler alınabileceği söyledi.

Kablosuz modemlerin insanlara zararı olup olmadığı araştırılırken yeni bir bulguya rastlandı!
 
Kansere neden olduğu için çok sayıda ülkede kullanımı yasak olan asbesti Türkiye bir türlü yasaklamaya yanaşmıyordu. Nihayet yasak geldi ama elde kanser malzemeleri tüketilmesi için 31 Aralık 2010'a kadar süre verdiler.

Pek çok işlenmiş et ürünlerine kırmızı rengi veriyor. Sosis, salam, sucuk, hazır et yemeklerinde var. Nitratlar hayvanlarda yapılan incelemelerde düşük, cenin ölümlerine neden olmuş...
 
Cep telefonlarındaki bakteri seviyelerinin umumi bir erkekler tuvaletindeki sifonun üzerinde bulunan miktarın 18 katı olduğu saptandı.

İnsan sağlığına sayısız zararı olduğu bilinen sigaranın DNA'yı da etkilediği ortaya çıktı.
 
Prof. Tunaya Kalkan, kanserojen olduğu konusunda araştırma ve tartışmaların sürdüğü cep telefonlarının zararının en aza indirilmesi için bazı tavsiyelerde bulundu.

Sidney Üniversitesi Kamu sağlığı bölümünde Profesör olan Simon Chapman tüm dünyada sigara filtrelerinde domuz kanından alınan hemoglobin maddesinin kullanıldığını ortaya çıkardı.
 
Fransa’nın Pont-Saint-Esprit kasabası sakinlerinin 50 yıl önce topluca halüsinasyonlar görmesine neden olan olay, Amerikalı araştırmacı-gazeteci H P Albarelli sayesinde aydınlandı:

GQ Dergisi'ne göre 1992’den bu yana ABD ve dünyanın finans kalbi Wall Street’in saatlerce cep telefonuyla konuşan çalışanlarında beyin tümörü patlaması yaşanıyor.
 
2 bin 400 hastadan alınan kan ya da idrar örneklerini inceleyen Amerikan Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi, örneklerde algılanabilir seviyede 212 kimyasal buldu.
Sayfa: 4/8 - 88 kayıttan 37 - 48 arası
1 2 3 [4] 5 6 7 8 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri