Son Dakika
Cumartesi, 24 Temmuz 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Bayer, GLYPHOSAT etken maddeli ROUNDUP ürünü kanserojen olduğu için davacı Amerikalıları 21 milyar dolar ödemeyi kabul e
Telefona "akıllı" diyen akıllılar(!) düştüğünüz tuzağın farkında mısınız? Aklının farkında olamayanlar, insan dışında ak
Bilim kurgu değil gerçek, İsveç'te bir şirket robot insan devri başlattı. İsveçli bir şirket tarafından geliştirilen yen
İktibaslar > Zararlılar Haberleri
Alınacak bazı küçük önlemlerle, evlerdeki elektronik cihazların yaydığı radyasyondan korunmanın mümkün. İşte bazı korunma yöntemleri:
 
Birçok ünlü markanın da içinde bulunduğu kotlarda tehlikeli kimyasal madde kalıntılarına bulundu!

Yedi,den yetmişse herkesin sahip olduğu ve çoğu kimsenin pantolon cebinde taşıdığı cep cep telefonları spermlerin canlılık ve hareket kabiliyetinde ciddi olumsuz etki yaptığı ve kısırlaştırıcı bir etkiye sahip olduğu isbatlandı.
 
Bugün yaklaşık 4 milyar insanın kullandığı cep teflonları ve baz istasyon sayılarının artması ile insan sağlığının tehdit ediyor. Bu alanların etkisine ilişkin yapılan çalışmalarda, "çeşitli kanser türleri, lösemi, lenfoma, kan beyin bariyeri geçirgenliğinin artması, beyin sıcaklığının, hücre ve DNA sentezinin artması, üremede azalma, kromozomal bozulmalar, beyin elektriksel aktivitesinin (EEG), kan basıncının artması, davranış bozukluğu, çocuklarda öğrenme güçlüğü gibi pek çok risk bizleri bekliyor.

Diyet kola, hazır kahveler, şekersiz diyet gıda olarak adlandırılan bir üründe kullanılan ve kanserojen olduğu belgelenen tatlandırıcıların yeni bir zararı daha ortaya çıktı. Kilo vermek için de kullanılan yapay tatlandırıcıların, kilo verdirmediği gibi alınmasına yol açaktığı tespit edildi.
 
Hindistan'da yapılan bir araştırma, baz istasyonlarının işçi arıların yollarını kaybetmesine neden olduğunu ortaya koydu.

ABC televizyonunda konuşan araştırmacılar, halıların altına yerleştirilen kaydırmaz kaplamalar gibi öldürücü amyant içeren ürünlerle temas edenlerde şifası olmayan mezotelyom kanseri riskinin yüksek olduğunu vurguladı.
 
Kadınların rağbet ettiği tüy dökücü kremlerle ilgili polise ulaşan ihbar, boyutları yurt dışına kadar uzanan uluslararası skandalı ortaya çıkardı.

Tekstil ürünlerinde Azo boyar tehlikesi: Bazı kumaşlara dokunmak bile çok riskli! Kanser yapıyor! En çok Hint şallarında çıktı. Peki, bu kumaşlar başka hangi ürünlerde kullanıldı?
 
Gıdadaki zararlı katkı maddeleri, genetiği değiştirilmiş organizmalar, plastikler, teflonlar, asbesler derken şimdi de ağır metaller. İnsanoğlu helakini kendi elleriyle hazırlıyor... İşte çarpıcı analizin sonuçları...

Elektrik sarfiyatında büyük ölçüde tasarruf sağlayan ampul ve flüoresanların sayısı artarken, bunların kullanımından doğabilecek sorunlar için de önlemler alınması gerekiyor. İşte tasarruflu ampullerin bilinmeyen tehlikeleri...
 
Önümüzdeki 10-15 yılda bu cihazdan dolayı ölen insan sayısında olağanüstü artışlar kaydedileceğini ileri süren Krurana; cep telefonunun sağlığı sigara, hatta asbestten dahi fazla zarara uğrattığını ifade ediyor.
Sayfa: 5/8 - 88 kayıttan 49 - 60 arası
1 2 3 4 [5] 6 7 8 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri