Son Dakika
Cumartesi, 24 Temmuz 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Bayer, GLYPHOSAT etken maddeli ROUNDUP ürünü kanserojen olduğu için davacı Amerikalıları 21 milyar dolar ödemeyi kabul e
Telefona "akıllı" diyen akıllılar(!) düştüğünüz tuzağın farkında mısınız? Aklının farkında olamayanlar, insan dışında ak
Bilim kurgu değil gerçek, İsveç'te bir şirket robot insan devri başlattı. İsveçli bir şirket tarafından geliştirilen yen
İktibaslar > Zararlılar Haberleri
Dinin ticarete alet edilmesi ne kadar kötü ise Atatürk'ün de ticarete alet edilmesi aynıdır. Çileklik iddiasındaki bir firma kendisince sitesine Mustafa Kemal'in imzasını ekleyip başörtülü birine hakaret ediyor.
 
Kanser konusunda insanları bilinçlendirmeyi amaçlayan ABD'deki bir kuruluş, sosisli sandviçlerin, sigarada olduğu gibi bir uyarı yazısıyla satılması için mahkemeye başvurdu.

Sigara yasağında asıl sorunun, içenlerin içmeyenleri zehirlemesi olduğunu söyleyen TÜSAD Tütün Çalışma Grubu Başkanı Prof. Tunçalp Demir, "Bir kimsenin başkasına silahla ateş etmesi ya da yemeğine zehir koyması özgürlük sayılamazsa, havasını zehirlemesi de özgürlük olamaz" dedi.
 
Ter kokusunu giderirken kanser olmayın! Stickler, deodorantlar ve roll-on'ların bilimsel olarak kanıtlanmış ciddi zararları var.

Hergün yüzlerce insan havalimanlarında, alışveriş merkezlerinde güvenlik gerekçesiyle x-ray cihazlarından geçiyor. Özellikle hamileler ve çocuklar için etkili bu cihazlar sağlığı olumsuz etkiliyor. Kanser yapan bu cihazlar tehlike saçıyor!
 
Sık sık Türk tarım ürünlerinin yabancı ülke gümrüklerinden “pestisitli” olması nedeniyle geri döndüğü haberlerini okuruz. Gümrüklerden geri dönen pestisitli bu ürünler iç pazarda arzı endam eder. Aslında bu ürünlerin geri dönmesi Türkiyeli tüketici açısından sevindirici bir durum. Çünkü:

Tasarruflu ampullerin böyle bir zararı olduğunu biliyor muydunuz? Tasarruf ampülleri cep telefonunda daha tehlikeli çıktı. Elektrikten tasarruf ederken sağlığınızdan olmayın.
 
Gündelik hayatta yaygın olarak kullanılmakta olan plastikler sağlığı tehdit ediyor... Cinselliği tehdit etmenin yanısıra doğumsal kusurlar, büyüme bozuklukları ve kalp hastalığı ile diyabet gibi onlarca sorun bizleri bekliyor.

Kablo dolaşığını ayıklamak kablosuzun cihazların zararlarından korunmaktan daha kolay. İmkanınız varsa siz en iyisi hem kabloludan hem de kablosuzdan uzaklaşın. Çünkü elektromanyetik dalgaların (EM) sağlığımızı tehdit ediyor.
 
Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ)'nde yapılan araştırmada, içme sularındaki yüksek dozlu flor elementinin üreme sistemini ciddi tahrip ettiği belirlendi.

Rusya Federal Halk Sağlığı Daire Başkanı Gennadi Onişçenko sigara üreticileri için açtı ağzını yumdu gözünü ve "katiller" dedi.
 
Türkiye’de bazı sağlık kuruluşlarında medikal görüntüleme cihazları, bilgisayarlı tomografi, anjiyografi ve mamografilerde radyasyonun uluslararası standartların üzerinde kullanıldığını tespit edildi.
Sayfa: 6/8 - 88 kayıttan 61 - 72 arası
1 2 3 4 5 [6] 7 8 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri