Son Dakika
Cumartesi, 25 Ocak 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Telefona "akıllı" diyen akıllılar(!) düştüğünüz tuzağın farkında mısınız? Aklının farkında olamayanlar, insan dışında ak
Bilim kurgu değil gerçek, İsveç'te bir şirket robot insan devri başlattı. İsveçli bir şirket tarafından geliştirilen yen
Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli piyasaya binlerce zehirli ayakkabı sürüldüğü iddialarını doğrulayarak "Maalese
İktibaslar > Zararlılar Haberleri
Kanser konusunda insanları bilinçlendirmeyi amaçlayan ABD'deki bir kuruluş, sosisli sandviçlerin, sigarada olduğu gibi bir uyarı yazısıyla satılması için mahkemeye başvurdu.
 
Sigara yasağında asıl sorunun, içenlerin içmeyenleri zehirlemesi olduğunu söyleyen TÜSAD Tütün Çalışma Grubu Başkanı Prof. Tunçalp Demir, "Bir kimsenin başkasına silahla ateş etmesi ya da yemeğine zehir koyması özgürlük sayılamazsa, havasını zehirlemesi de özgürlük olamaz" dedi.

Ter kokusunu giderirken kanser olmayın! Stickler, deodorantlar ve roll-on'ların bilimsel olarak kanıtlanmış ciddi zararları var.
 
Hergün yüzlerce insan havalimanlarında, alışveriş merkezlerinde güvenlik gerekçesiyle x-ray cihazlarından geçiyor. Özellikle hamileler ve çocuklar için etkili bu cihazlar sağlığı olumsuz etkiliyor. Kanser yapan bu cihazlar tehlike saçıyor!

Sık sık Türk tarım ürünlerinin yabancı ülke gümrüklerinden “pestisitli” olması nedeniyle geri döndüğü haberlerini okuruz. Gümrüklerden geri dönen pestisitli bu ürünler iç pazarda arzı endam eder. Aslında bu ürünlerin geri dönmesi Türkiyeli tüketici açısından sevindirici bir durum. Çünkü:
 
Tasarruflu ampullerin böyle bir zararı olduğunu biliyor muydunuz? Tasarruf ampülleri cep telefonunda daha tehlikeli çıktı. Elektrikten tasarruf ederken sağlığınızdan olmayın.

Gündelik hayatta yaygın olarak kullanılmakta olan plastikler sağlığı tehdit ediyor... Cinselliği tehdit etmenin yanısıra doğumsal kusurlar, büyüme bozuklukları ve kalp hastalığı ile diyabet gibi onlarca sorun bizleri bekliyor.
 
Kablo dolaşığını ayıklamak kablosuzun cihazların zararlarından korunmaktan daha kolay. İmkanınız varsa siz en iyisi hem kabloludan hem de kablosuzdan uzaklaşın. Çünkü elektromanyetik dalgaların (EM) sağlığımızı tehdit ediyor.

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ)'nde yapılan araştırmada, içme sularındaki yüksek dozlu flor elementinin üreme sistemini ciddi tahrip ettiği belirlendi.
 
Rusya Federal Halk Sağlığı Daire Başkanı Gennadi Onişçenko sigara üreticileri için açtı ağzını yumdu gözünü ve "katiller" dedi.

Türkiye’de bazı sağlık kuruluşlarında medikal görüntüleme cihazları, bilgisayarlı tomografi, anjiyografi ve mamografilerde radyasyonun uluslararası standartların üzerinde kullanıldığını tespit edildi.
 
Sağlık Bakanlığı, ölümle sonuçlanabilen bir akciğer hastalığı olan silikozise yol açtığı gerekçesiyle her türlü kot giysi ve kumaşlara uygulanan püskürtme işleminde kum, silis tozu veya silika kristalleri içeren herhangi bir madde kullanılmasını yasakladı.
Sayfa: 6/8 - 87 kayıttan 61 - 72 arası
1 2 3 4 5 [6] 7 8 
Sağlık Bakanlığının televizyon ekranlarında konuşacak kimselerle ilgili 'Ekran Sertifikası' girişimini nasıl buluyorsunuz?
 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri