Son Dakika
Pazar, 20 Ekim 2019 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Telefona "akıllı" diyen akıllılar(!) düştüğünüz tuzağın farkında mısınız? Aklının farkında olamayanlar, insan dışında ak
Bilim kurgu değil gerçek, İsveç'te bir şirket robot insan devri başlattı. İsveçli bir şirket tarafından geliştirilen yen
Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli piyasaya binlerce zehirli ayakkabı sürüldüğü iddialarını doğrulayarak "Maalese
İktibaslar > Zararlılar Haberleri
Birileri için zevk olan 'kot giymek' başkaları için ölüm demek. 34 yaşındaki Erhan Kaya ile birlikte ölen kot işçisi sayısı 40’a yükseldi!
 
Çok katlı, kabarık ve yumuşak tuvalet kağıdının zararlarını belirledi. Yumuşak tuvalet kağıdının çevreye "benzin içen" otomobilden daha çok zarar verdiği iddia edildi

Masum bir öpücük yahut sempatik karşılaşmalardaki sarılmalar ölümcül olabiliyor. Özellikle günümüzde birçok mikrobun kol gezdiği dünyamızda küçük bir öpücük, ölüme bile neden olabiliyor.
 
Kalıcı şekil bozukluklarına neden olan topuklu ayakkabılar fiziksel ve ruhsal sağlığı olumsuz etkiliyor. Topukla ilgili bilinmesi gerekenler...

Dünya sdandartlarının kat kat üstünde olan sezeryanlı doğum özel hastanelerde yüzde 90'lara ulaştığını, üniversite hastanelerinde ise yüzde 50'lerde.
 
Yüksek gerilim hatlarının, özellikle yaşlı kişilerde, Alzheimer ve demans hastalığına bağlı ölüm riskinin arttırdığı belirtildi.

Çok fazla patates ve mısır cipsi tüketenlerin kanında "akrilamid" adlı kanserojen madde birikiyor. Uzmanlar özellikle aileleri uyarıyor: Çocuklarınızı seviyorsanız sakındırın!
 
Magnesol XL ile kullanılmış kızartma yağlarının renginin yeniden sapsarı yapıldığı ve tekrar tekrar kullanıldığı ortaya çıktı.

Genellikle gıda paketleri, mefruşat ve halılarda bulunan kimyasalların, kadınların doğurganlığını azaltabileceği bildirildi.
 
Zihin Sağlığı Vakfı'nın araştırmasına göre, yararlı yağların, vitamin ve minerallerin eksik alınması ile fast food tarzı beslenme, 'depresyon, alzheimer ve şizofreniye' neden oluyor.

Erciyes Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ekrem Aktaş, kınanın yüksek dozda ve uzun süre geniş yüzeylerde kullanılmasının karaciğer ve rahim kanserine neden olduğunu bildirdi.
 
ABD'de yapılan bir araştırmaya göre, birçok plastik üründe kullanılan tartışmalı bir kimyasalın, vücutta sanılandan daha uzun süre kalabileceğini ortaya çıkardı.
Sayfa: 7/8 - 87 kayıttan 73 - 84 arası
1 2 3 4 5 6 [7] 8 
Sağlık Bakanlığının televizyon ekranlarında konuşacak kimselerle ilgili 'Ekran Sertifikası' girişimini nasıl buluyorsunuz?
 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri