Son Dakika
Cumartesi, 24 Temmuz 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Bayer, GLYPHOSAT etken maddeli ROUNDUP ürünü kanserojen olduğu için davacı Amerikalıları 21 milyar dolar ödemeyi kabul e
Telefona "akıllı" diyen akıllılar(!) düştüğünüz tuzağın farkında mısınız? Aklının farkında olamayanlar, insan dışında ak
Bilim kurgu değil gerçek, İsveç'te bir şirket robot insan devri başlattı. İsveçli bir şirket tarafından geliştirilen yen
İktibaslar > Zararlılar Haberleri
Sağlık Bakanlığı, ölümle sonuçlanabilen bir akciğer hastalığı olan silikozise yol açtığı gerekçesiyle her türlü kot giysi ve kumaşlara uygulanan püskürtme işleminde kum, silis tozu veya silika kristalleri içeren herhangi bir madde kullanılmasını yasakladı.
 
Birileri için zevk olan 'kot giymek' başkaları için ölüm demek. 34 yaşındaki Erhan Kaya ile birlikte ölen kot işçisi sayısı 40’a yükseldi!

Çok katlı, kabarık ve yumuşak tuvalet kağıdının zararlarını belirledi. Yumuşak tuvalet kağıdının çevreye "benzin içen" otomobilden daha çok zarar verdiği iddia edildi
 
Masum bir öpücük yahut sempatik karşılaşmalardaki sarılmalar ölümcül olabiliyor. Özellikle günümüzde birçok mikrobun kol gezdiği dünyamızda küçük bir öpücük, ölüme bile neden olabiliyor.

Kalıcı şekil bozukluklarına neden olan topuklu ayakkabılar fiziksel ve ruhsal sağlığı olumsuz etkiliyor. Topukla ilgili bilinmesi gerekenler...
 
Dünya sdandartlarının kat kat üstünde olan sezeryanlı doğum özel hastanelerde yüzde 90'lara ulaştığını, üniversite hastanelerinde ise yüzde 50'lerde.

Yüksek gerilim hatlarının, özellikle yaşlı kişilerde, Alzheimer ve demans hastalığına bağlı ölüm riskinin arttırdığı belirtildi.
 
Çok fazla patates ve mısır cipsi tüketenlerin kanında "akrilamid" adlı kanserojen madde birikiyor. Uzmanlar özellikle aileleri uyarıyor: Çocuklarınızı seviyorsanız sakındırın!

Magnesol XL ile kullanılmış kızartma yağlarının renginin yeniden sapsarı yapıldığı ve tekrar tekrar kullanıldığı ortaya çıktı.
 
Genellikle gıda paketleri, mefruşat ve halılarda bulunan kimyasalların, kadınların doğurganlığını azaltabileceği bildirildi.

Zihin Sağlığı Vakfı'nın araştırmasına göre, yararlı yağların, vitamin ve minerallerin eksik alınması ile fast food tarzı beslenme, 'depresyon, alzheimer ve şizofreniye' neden oluyor.
 
Erciyes Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ekrem Aktaş, kınanın yüksek dozda ve uzun süre geniş yüzeylerde kullanılmasının karaciğer ve rahim kanserine neden olduğunu bildirdi.
Sayfa: 7/8 - 88 kayıttan 73 - 84 arası
1 2 3 4 5 6 [7] 8 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri