Son Dakika
Cuma, 16 Nisan 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Aşılar ve bebek ölümleri arasındaki bağlantı
Aşılar son yılların en çok tartışılan uygulaması. Aşı bazı ülkelerde zorla yapılırken bazı ülkelerde yasal zorunluluk yok. Türkiye'de yasal zorunluluk yok ama fiili olarak aileler tehdit edilerek zorla uygulama yapıyor. Bazı vak'alar ise yargıya intikal etmiş durumda. İşte aşılarla ilgili önemli bir haber:

Barış Tarımcıoğlu/Haricihaber.com

ABD’nin National Library of Medicine isimli jurnalinde yayınlanan bir rapora göre aşı olan bebekler, aşı olmayan bebeklere oranla daha fazla hasta olup, “bebek ölümlerine” maruz kalıyorlarmış.

38.000 bebek ölümü ve hastahaneye kaldırıma vak’alarını inceleyen doktorlar, aşı olan bebeklerde bu oranların çok daha fazla olduğunu tespit etmişler.

Üstelik bu hastanelik olma oranları ile aşı miktarları arasında ciddi bir bağlantı görmüşler, örneğin 4 kere aşı olan bir bebeğin hastalanma ve hastaneye kaldırılma olasılığı, 2 kere aşı olan bir bebeğe oranla çok daha fazla imiş.

"AŞI OLMADAN ÖNCE İKİ KEZ DÜŞÜNÜN"

Araştırmayı yazan doktorlar Gary Goldman ve Neil Z. Miller’ın çok daha korkunç bir iddiası var, o da bebek ölümleri ile aşılanma arasındaki bağlantılar. Neil Miller aynı zamanda Thinktwice Global Vaccine Institute’un başkanı. Başkanı olduğu bu kurumun ismi de hayli ilginç, “aşı olmadan önce iki kez düşünün” demek. Adından da anlaşılacağı gibi bu kurum aşı konusunda “sansürsüz” enformasyondan yana ve özellikle ebeveynlerin çocuklarının aşı olmasını reddetme haklarını savunuyor.

Raporda dikkat çekilen bir başka nokta, bütün bu uyarılara ve çalışmalara rağmen ABD’deki konu ile ilgili bazı “özerk” devlet kurumları aşı tavsiyelerine tam gaz devam ediyor. Örneğin Centers for Disease Control and Prevention (CDC) , yani Salgın Hastalıklar Kontrol ve Önleme merkezinin tavsiyeleri üzerine, 1990′larda ortalama olarak bir bebeğe tavsiye edilen aşılar 15 iken, bu rakam 2007′de 26′ya çıkıyor.

"AŞI KÜRESEL İLAÇ FİRMALARININ BİR OYUNU"

Aşı meselesi, küresel ilaç teröristlerinin en çok sevdiği ve en çok üzerinde durduğu konu. Küresel güçlerin aşı konusunda sürekli telkinlerde bulunması, bakanlıklar nezdinde lobi faaliyetleri yürütmesi, özellikle Afrika ülkeleri ve İslam coğrafyasındaki ülkelere karşı muazzam bir “sevgi” beslediklerinden olmasa gerek.

ABD medyasında az da olsa böyle haberler çıkıyor artık, dileğimiz bu tarz haberlerin ülkemiz medyalarında da yer alması ve bu aşı meselesinin ivedilikle gündeme gelip tartışılması. Bu konuda ülkemizde çalışmalar yapan aktivistler, yazarlar var ancak medyamız onların sesine pek kulak vermiyor.

4 yılda 23.607 kişiyi kurban etmişler!

İlaç firmaları 893 kişi öldürdü: Devlet seyrediyor

Çocuklara zorla AŞI yapılması yasal mı? Zorla aşıya veliler itiraz edebilirler mi?

Aşı ve zorunlu tıbbı müdahale hakkınca çalışma

 
27.12.2012 12:23:00 Bu haber 9177 defa okundu
Aşılar ve bebek ölümleri arasındaki bağlantı
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri