Su

Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Türkiye Ambalajlı Su Raporu Tablosu:


Tabloyu görüntülemek için lütfen tıklayınız. (Google E-Tablo)
 

Bu tablonun kaydı sahte uygulamalara mâni olmak için engellenmiştir. Tabloyu bize gönderin şeklindeki hiç bir talep karşılanmamaktadır. Bu nedenle lütfen ısrar etmeyiniz.


SU İLE İLGİLİ DİĞER RAPORLAR
 

1-) Gıda Güvenliği Hareketi Türkiye Ambalajlı Su Raporu-1 (PDF)

2-) EPA (ABD Çevre Koruma Ajansı) İçme Suyu Kirleticiler Tablosu (PDF)

3-) Ambalajlı Sularla İlgili Akademik Değerlendirme (PDF)


4-) Su firmalarına özel veri giriş kontrol tablosu

PDF dosyalarını tarayıcınızda görüntüleyemiyorsanız sağ tuş ile tıklayıp "Farklı kaydet" seçeneğiyle bilgisayarınıza indirip görüntüleyebilirsiniz. 
 
Bilgi ve müracaat için:
iletisim@gidahareketi.org
ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR:

1- Firmalar güncel ruhsata haiz analiz raporlarını iletisim@gidahareketi.org ile paylaşırlar ise veriler güncelenecektir.

2- Tabloda bize ulaşan güncel verilerin elimizde mevcut olan analiz raporlarının kaynak ve tarih bilgileri bulunmaktadır.

3- Raporumuzu okumadan yorum yapanlar lütfen zahmet etmeyin, önce raporu okuyunuz.

4- Bu rapordaki tüm analizlerin numunelerini Sağlık Bakanlığı almış ve analizler Bakanlığı il müdürlüklerinde laboratuarlarda yapılmıştır. Resmi analiz sonuçlarının tümü tarafımızda ve adı geçen her firmanın kendisinde de mevcuttur.

5- Telefonla arayan bazı su firmaları isimlerinin çıkarılmasını talep etmektedir. Bunun mümkün olmadığını bilmelidirler.

6- Hiçbir firmayı yüceltme veya yermek gibi asla bir gayemiz yok. İsmini göremediğiniz firmaları tablo içeriğinde aramaya tabi tutarsanız bulabilirsiniz. Toplam puan aralığımız "+ (artı) 100 ile - (eksi) Sonsuz" aralığındadır. Görüleceği üzere hiç bir firma tam puan alamamıştır.

7- Bazı tüketiciler 'hangi markayı içelim' türünden sorular yöneltmektedir. Biz tüm markalardan beriyiz. Hangisini tüketeceğinize kendiniz karar vermelisiniz. Tarafımızca hiçbir marka önerisi yapılamaz.

8- Tablomuzda Sağlık Bakanlığı'nın sitesinde yer alan ve ruhsat almış tüm firmalar mevcuttur. Eksik firma var ise bize iletebilirsiniz. Verilerine ulaşamadığımız firmalar da analiz bilgilerini bizimle paylaştıkları takdirde komuoyuna sunulacaktır.

9- Firmalar ve tüketiciler telefonla taleplerini iletmemelidirler. Lütfen ne tür talebiniz varsa e-posta ile yapınız. Telefonla gelen talepler karşılanmamaktadır.

SU KONUSUNDA HABERLER İÇİN TIKLAYIN