Son Dakika
Cuma, 7 Ağustos 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Bütün kasabayı delirtmişler
Fransa’nın Pont-Saint-Esprit kasabası sakinlerinin 50 yıl önce topluca halüsinasyonlar görmesine neden olan olay, Amerikalı araştırmacı-gazeteci H P Albarelli sayesinde aydınlandı:

Amerikan Merkezi Haber Alma Teşkilatı (CIA), kasabanın ekmek fırınındaki un çuvallarına kitle üzerindeki etkilerini test etmek için ağır halüsinasyonlara neden olan uyuşturucu madde LSD katmış.

16 Ağustos 1951’de meydana gelen olayda, kasaba sakinleri kendilerini bir kâbusun içinde bulmuş, çıkan olaylar 5 kişinin ölümüyle, onlarca kişinin akıl hastanesine kaldırılmasıyla sonuçlanmıştı. Literatüre “Lanetli Ekmek” adıyla giren olaydan 2 yıl sonra Amerikan ordusunun Özel Operasyonlar biriminde gerçekleşen bir intiharı araştıran Albarelli, 13. kattan şüpheli bir şekilde atlayan biyokimyager Frank Olson, mesai arkadaşlarıyla yaptığı görüşmelerde 50 yıllık sırrı ortaya çıkardı. (Milliyet)

* Asit: LSD’nin diğer bir adı.

ABD'de Fereral Kayıtlarına göre bir kısmı Cary Grant ve Bill Gates gibi ünlüler olmak üzere çok sayısı LSD kullanıcının olduğu biliniyor.

12.03.2010 16:10:00 Bu haber 5685 defa okundu
Bütün kasabayı delirtmişler
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri