Son Dakika
Pazartesi, 19 Nisan 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Çocuğunuza aşı yaptırmak zorunda mısınız?
Çoğunuz doğduğu anda haberiniz bile olmadan aşı yapıldığını biliyor musunuz? Ya buna hakları olmadığını? Ya daha sonra hergün birileri kapınızı çalıp içeriğini bilmediğiniz ve hangi çıkar için bedaya çocuklarınızı aşıkladıklarından hiç haberdâr oldığınız birileri kapınızı tekmelerse ne yaparsınız?

Hiç istemediğiniz bir ilacı içmeye zorlayamayacağı gibi aşı yapmaya da zorlayamaz. Domuz Gribi plavrası başka bir iadeyle senaryosunu tüm canlılığıyla hazımızda duruyor. Hiç sordunuz mu neden çocuğumu aşılamak için benden izin istemiyorlar? Hastane kapısından koculan çocuklar neden bedava aşılanıyor. Üstelik kamu görevlisi bile olmayan bazı kimseler kapılarımızı tokmalayalak aşı olamya mecbursunuz aksi halde diye tehdit ediyor?

İşte duyarlı bir grubun Facebook'da kurduğu AYMD / Aşı Yaptırmaya Mecbur Değilim Hareketi ne yapmanız gerektiğini anlatıyor.

İşte Hareketin sitesinden kısa bir kesit:

"Hiçbir insan tercih etmediği bir tedavi yöntemini uygulamaya mecbur bırakılamaz. AYMD Oluşabilecek risklerden dolayı aşıları güvenli bulmayan kişileri kendilerine ve sorumluluklarındaki fertlere aşı yaptırtmama haklarını destekler, bundan dolayı sağlık kuruluşlarınca baskıya maruz kalmalarını önleyecek hukuksal hakları konularında bilinçlendirir. Bilimsel kurullara araştırmanızı yapın ben ne yapacağıma karar veririm der."

Eğer birileri kapınıza gelip çocuğunuza aşı yaptırmaya sizi zorlar ve dava açmakla tehdit ederse bize mail atın. http://www.aymd.org/

Ayrıca aşılardan zarar görenlerin kurduğu bu siteleri ziyare edebilirsiniz. Daha fazlası için bize de yazın iletisim@gidahareketi.org http://www.nvic.org/
http://novaccine.com/Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD)'un konuğu olan GDO savunucu Sabancı Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Selim Çetiner, "GDO'lar daha çok aşılarda kullanılmaktadır" dedi.

04.01.2011 00:13:00 Bu haber 13881 defa okundu
Çocuğunuza aşı yaptırmak zorunda mısınız?
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri