Son Dakika
Perşembe, 17 Ekim 2019 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Tavuklarda cam parçaları çıktı
Hazır tavuk yemekleriyle birlikte buzlanmış olarak ve taze olarak satılan tavukların içinden cam parçaları çıkması üzerine, bazı restoranlar tavuklu ürün satışlarını durdurdu.

İsveç gizli polisi, sabotaj üzerinde duruyor.

İlk başta sadece bir markanın ürünlerinde cam parçaları çıkmaya başlayınca, firma tonlarca tavuğu topladı, daha sonra da ambalaj değiştirip satışa sundu.

Ancak son günlerde cam parçaları İsveç'in tavuk ürünleri satan diğer markalarında da çıkmaya başladı.

En son büyük bir restoranda tavuk yemeği yiyen bir müşterinin tabağında cam parçası çıkması, restoranları önlem almaya yönlendirdi.

Birçok restoran bugün yaptıkları açıklamada, lokantalarında tavuk ürünleri içeren yemek bulundurmayacaklarını açıkladı.

İlk başlarda sadece buzlu paketlerde cam parçası çıkarken, son günlerde, tavuklu hazır yemeklerde ve taze tavuklarda da müşteriler cam parçaları bulduklarını belirterek, marketlere başvuruyor.

Şikayetlerin artması üzerine İsveç gizli polisi (SEAPO) İsveç, Almanya ve Danimarka'dan kesilip satışa sunulan "camlı tavuk" olayı ile ilgili soruşturma başlattı.

Uzmanlar, tavuk paketlerinde cam parçaları bulunmasını profesyoneller tarafından hazırlanmış bir sabotaj girişimi olarak değerlendiriyor.

01.04.2009 14:30:00 Bu haber 7602 defa okundu
Tavuklarda cam parçaları çıktı
Sağlık Bakanlığının televizyon ekranlarında konuşacak kimselerle ilgili 'Ekran Sertifikası' girişimini nasıl buluyorsunuz?
 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri