mRNA'cılar yargılanabilecek mi?

Antalya Türk Telekom Lisesi’nde 10. sınıfta okul birincisi Eda Tavşan'a ameliyat öncesi Antalya Eğitim ve Araştırma Devlet Hastanesi’nde zorunlu tutulan ve mRNA sıvısı zerk edildi. Bunun üzerine Eda, bağışıklık sisteminin sinirlere saldırması sonucu zarar görmesine sebebiyet verilen çocuğun tedavisi 8 aydır sürüyor.

mRNA'cılar yargılanabilecek mi?

Diğer taraftan Florida Yüksek Mahkemesi, mRNA sıvılarının yargılanma talebini onaylamıştı. Florida Valisi Ron DeSantis eyalet çapındaki büyük jüriyi, “Covid aşısına bağlı yaralanmaları araştırmaya” çağırdı.

Yüksek Mahkeme de 22 Aralık 2022 günü, Vali Ron DeSantis'in Covid-19’un uydurma sıvısı mRNA’nın üreticilerini soruşturması için büyük bir jüriyi görevlendirme talebini onayladı.

Florida Genel Cerrahı Doktor Joseph Ladapo da aşılanmış kişilerde miyokardit vakalarını incelemek için bir program başlattığını söyledi.

Joseph Ladapo, "Florida'da, ölen insanlar için Covid-19 aşılamasından sonraki birkaç hafta içinde miyokardit sürveyans insidansını inceleyeceğimiz bir program başlatıyoruz" dedi.

Baş Yargıç Ronald Ficarrotta, eyalet çapındaki büyük jürinin başkanı olarak, Pfizer ve Moderna'nın mRNA sıvılarının insanlara verdiği zararı bütün yönleri ile yargılayacak.

Soruşturulacak konular;

(a)Klinik test veya araştırma, üretim, COVID-19 enfeksiyonunu, semptomlarını ve bulaşmasını önlediği iddia edilen aşıların pazarlanması, temsili, reklamı, promosyonu, etiketlemesi, dağıtımı, formülasyonu, ambalajlanması, satışı, satın alınması, bağışlanması, dağıtılması, reçete edilmesi, uygulanması veya kullanılması; (b) diğer suç faaliyetleri veya eyalet çapındaki büyük jürinin, suç faaliyetinin veya görevi kötüye kullanmanın soruşturmanın yararına olduğuna karar vermesi durumunda, soruşturma sırasında ortaya çıkacak suçlar da ilgili davanın parçası olacak.

Yorum Yap

Diğer Haberler