Son Dakika
Cuma, 16 Nisan 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
DNA örneklerini "aşı kampanyası" adı altında sattı 33 yıl ceza aldı
Pakistan'da, El Kaide lideri Usame bin Ladin'in yerinin bulduğu iddia edilen Dr. Şekil Afridi'nin CIA için çalıştığı anlaşıldı. "Aşı kampanyası" adı altında Pakistanlıların kan örneklerini ABD'ye verdiği anlaşılan doktor, vatana ihanetten yargıladı ve 33 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Pakistanlı Dr. Şekil Afridi, CIA’in gizli planı çerçevesinde Bin Ladin’in yaşadığı Abbottabad kentinde "aşı kampanyası" adı altında DNA örnekleri topladığı tespit edildi.

Aşı kampanyası düzenleme adı altında kan örnekleri topladığı anlaşılan doktorun bu süreçte Ladin'in yerini tespit ettiği ve CIA'ye bildirdiği anlaşıldı.

Mahkeme, iki ay önce devlet hastanesindeki görevinden kovulan Afridi'ye 320 bin Pakistan rupisi (3 bin 500 dolar) de para cezası ise 33 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Bu olay yıllar önce bir kişiye ilik örneği bulmak için Türkiye onbinlerce kişinin kanının toplanarak ABD'ye götürülmesi olayını akla getirirken, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu çok sayıda ülkede hastanelerde alınan kan örneklerininde bu amaçla kullanılma ihtimalini yeniden gündeme getirdi.

Ziyaretçi Yorumları (Toplam 1 yorum)
  • Kerim Uyanık
    biz de ceza yok
    Biz de nerdeyse kanunsuz iş yapan mükafat verilecek.
    24.05.2012 00:15:30
23.05.2012 18:37:00 Bu haber 4948 defa okundu
DNA örneklerini "aşı kampanyası" adı altında sattı 33 yıl ceza aldı
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri