Son Dakika
Çarşamba, 27 Mayıs 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Erdoğan: Kürtaj ve sezaryen cinayettir!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Sezaryenle ilgili doğumlara karşı olan bir başbakanım. Kürtajı bir cinayet olarak görüyorum. Buna kimsenin müsaade etme hakkı olmamalı. Ha anne karnında bir çocuğu öldürürsünüz ha doğduktan sonra öldürürsünüz. Hiçbir farkı yok'' dedi.

Son genel kurulda BM kendini reforme etmelidir dedim. Sadece 5+1 ile sınırlı bir BM'nin adil karar alacağına inanmıyorum dedim. İşte buyrun Suriye'de kan gövdeyi götürüyor. 100 bin civarında yaralı var. Ürdün'de 100 bini aşkın göçmen var. Bütün bunlar olurken BM olarak karar alıp konseye götürüyorsunuz daimi üyelerden iki tanesi veto edince iş bitmiştir.

KÜRTAJ ve SEZARYAN CİNAYETTİR

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Nüfus Fonu ve Avrupa Parlamenterler Forumu tarafından düzenlenen Uluslararası Nüfus ve Kalkınma Konferası’nda yaptığı konuşmasında "Sezeryanla doğumlara karşı olan bir başbakanım. Kürtajı bir cinayet olarak görüyorum. Buna kimsenin müsade etme hakkı olmamalı. Ha anne karnında bir çocuğu öldürürsünüz, ha dogduktan sonra öldürürsünüz. Hiçbir farkı yok" dedi.

Türkiye artık bölgesinde lider bir ülke. Türkiye artık alan el değil veren il. Bir çok noktada Türkiye imrenilen rakamlara sahip. Anne ve bebek ölümlerinde çok düşük rakamları elde ettik. Öte yandan devletimiz eşini kaybetmiş kadınlarımızın yanındadır. Sezaryanla doğuma karşıyım, kürtajı cinayet olarak görüyorum. Ha anne karnında bir çocuğu öldürürsünüz ha dışarıda öldürmüşsünüzdür.

ÜÇ ÇOCUĞU OLAN ASGARİ ÜCRET VERGİSİNDEN MUAF OLACAK

Başbakan Yardımcısı Babacan'dan ailelere müjde

Başbakan Yardımcısı Babacan, artık evli ve 3 çocuklu asgari ücretli vatandaşlardan vergi alınmadığını söyledi.

Türkiye Katılım Bankaları Birliği'nin (TKBB) 11.Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda konuşan Başbakan Yardımcısı Babacan, Babacan, OECD Raporu’na göre zenginle fakir arasındaki uçurumun giderek büyüdüğünü, Türkiye’de ise gelir dağılımının giderek düzelmekte olduğunu bildirdi. Sosyal destek mekanizmalarını her sene geliştirdiklerini kaydeden Babacan, aile hekimi gibi her aileden sorumlu sosyal destek uzmanlarının olacağını, aile destek uzmanları sistemi ile ailenin gelir gider durumuna bakılacağını, devletin sağladığı imkanlarla aileleri buluşturacaklarını belirtti. Aile hekimi gibi her aileden sorumlu sosyal destek uzmanları olacak. Devlet imkanları ile aileyi buluşturacak bir yapının olacağını bildiren Babacan,’’ 7-8 bin kişiyle sosyal destek alması beklenen ailelere ulaşmak mümkün olacak’’ diye konuştu. Babacan, artık evli ve 3 çocuklu asgari ücretli vatandaşlardan vergi alınmadığını söyledi.

SEZERYANLA DOĞUMA YAPTIRIM

Başbakn'ın çıkışı Sağlık Bakanı'nı da harekete geçirdi.''Gereksiz yere sezaryen oranlarını çok yükseltmiş olan özel hastanelerle ilgili yaptırımlarımız olacak" diyen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Bunu da önümüzdeki aylardan itibaren bütün Türkiye'de yaşayacağız'' dedi.

Kürtaj cinayet değil katliamdır!

 


 

 

 

Ziyaretçi Yorumları (Toplam 2 yorum)
 • NM
  Karar, dogru bilgilendirilmis bireyin olmali
  Normal dogum da sezeryan kadar riskli olabilir. Normal dogum sirasinda, komplikasyonlar sonucu olen bir cok kadin var. Istatistikleri degerlendirirken, her yonden bakmak gerekiyor. Normal dogumda da olabilecek hayati riskler icin sezaryani yasaklamak, ulkedeki tum kadinlari bu haktan mahrum etmek, sinegi balyozla oldurmek olur. Ayrica, bir kadin degilseniz, hic bir zaman sezaryanla yapilan bir dogum sonrasi bir kadinin ne hissettigini anlayamazsiniz. Normal dogum cok daha sancili ve acili bir surec. Sezeryan riskli oldugu icin dogum yapmak istemeyen biriyle hic karsilasmadim. Kaldi ki sezaryan insanlara zorla dayatilmiyor; saglik acisindan bir zorunluluk yoksa normal dogum da sezeryan da birer secenek olarak anne adaylarina sunuluyor. Her insan kendi bedeni ustunde soz soyleme hakkina sahip olmali. Dogum yapip yapmayacagina ve nasil dogum yapacagina karar verebilmeli. Onemli olan bu karari dogru verebilmeleri icin insanlara dogru ve tarafsiz gercekler sunulmasi, butun seceneklerin avantaj ve dezavantajlatinin aciklanmasi.
  31.05.2012 16:50:05

 • ky
  ÖLÜM RİSKİ OLAN AMELİYATI GEREKSİZ YERE YAPMAK CİNAYET DEĞİLSE NEDİR?
  Yüzde 1 risk bile, milyon kişide onbin kişinin ölmesi demektir. Yıllardır milyonlarca kişinin bu ameliyatı gereksiz yere olduğunu biliyoruz. Dünya ortalaması ve bizim rakamlar ortada. Gereksiz yere yapılan ameliyatlar sonucu onbinlerce insanın ölümü cinayet değilse nedir? Sezaryen riskli bir ameliyat. Kendinizi sezaryen geçiren bir kadının yerine koyarak düşünün. Böyle riskli bir ameliyattan sonra tekrar çocuk sahibi olmak için, giderek artan bu riske girmek ister misiniz? Kim ister? Son yıllarda normal doğum giderek azalırken sezaryen ve kürtaj neredeyse moda olmuştu. Sezeryan acil durumlarda kullanılması gereken tıbbi bir yöntem olmaktan çıkmış, estetik ve konfor olarak sunulmaya başlamıştı. İşin ekonomik ve sosyal boyutu bir yana geleceğimizi tehdit eden bir tehlikeye dönüşmüştü. Milletlerin geleceği tehlikeye girdiği zaman buna kim karşı koyacak? Bilim dünyamızın hali ortada; Depremden domuz gribine, kolesterolden, sezaryene kürtaja… Bilim dünyamız üçe ayrılmış; bir grup ak derken diğeri kara diyor, seyreden bilim dünyamız ise kafamız karıştı diyorsa geleceğimiz tehlikede demektir. Bilim dünyasının bile zihni karışık ise vatandaşı kim aydınlatacak? Ülkelerin geleceği zihinsel karışıklığı kaldırmaz, hiçbir yönetim de bu zafiyeti seyretmez. Halkı uyaran ve önlem alan sorumlular olmalı.
  30.05.2012 22:19:10
25.05.2012 19:59:00 Bu haber 4624 defa okundu
Erdoğan: Kürtaj ve sezaryen cinayettir!
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri