Son Dakika
Cuma, 16 Nisan 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Eski Bakan'dan Gıda Hareketi'ne doğrulama: Aşılar tehlikeli
Türkiye'de domuz gribi masalını ilk deşifre eden Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi'ydi. Bu girişimimize çok sinerlenen Sağlık Bakanı basın yoluyla hakkımızda dava açacağı tehitidinde bulunmuştu. Haklılığımız sayısız kez ortaya çıktı. Şimdi ise Eski Sağlık Bakanı MHP'li Osman Durmuş 'domuz gribi' aşılarının sağlık açısından zararlarını raporlarla ortaya koydu.

Eski Sağlık Bakanı MHP'li Osman Durmuş 'domuz gribi' aşılarına ilişkin iddiasında ısrarlı. Durmuş, 3 firmadan ithal edilen aşılardan bir bölümünün güvenli olmadığını söyledi, özellikle bir firmaya ait aşıların yan etkisi olduğunu savundu.

MHP'li vekil, 2009'da Hıfzıssıhha tarafından Etlik Veteriner Kontrol ve Araştırma Enstitüsü'ne gönderilen, aşı enjekte edilen hayvanlarda oluşan hasarla ilgili raporu da gösterdi.

AŞILARLA İLGİLİ RAPORU GÖSTERDİ

Durmuş, '6 milyon doz aşının yaklaşık 2,5 milyonu bu grupta. Firmanın aşıları Hıfzıssıhha'da fareler üzerinde denendi.
- Karın bölgelerinde tüy dökülmesi, kızarıklık tespit edildi. Enstitü incelemesinde aşının;
- karaciğer, akciğer, kalp kaslarında su toplaması ve büyümeye neden olduğu belirlendi.

Hıfzıssıhha'ya gönderilen Enstitü raporunda, 'ürün güvenli değildir ve kullanılamaz' uyarısına yer verildi' dedi. Durmuş, soğuk ortamda taşınması gereken aşıların üstü açık kamyonlarda taşındığını ifade etti, Cumhurbaşkanı Gül'ü DDK'yı görevlendirmeye çağırdı.

SAĞLIK BAKANLIĞI YANLIŞINDA ISRAR EDİYOR

Sağlık Bakanlığı, MHP Kırıkkale Milletvekili ve eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş'un ''Domuz gribi aşılarına 500 trilyon harcandığı ve Hıfzıssıhha tarafından bozuk raporu verilen Domuz Gribi aşılarının insanlara yapıldığı'' açıklamalarını ''mesnetsiz, sosyal ve bilimsel sorumluluktan uzak maksatlı iddialar'' olarak niteledi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, son günlerde bazı medya organlarında Durmuş'un sözlerine yer verildiği anımsatılarak ''Bu konu toplum ve insan sağlığını ilgilendiren önemli bir konudur. Bilimsel kimliği de olan eski bir Bakanın böylesine hayati bir konuda siyasi spekülasyon yapmasını doğru bulmuyoruz'' denildi.

03.03.2011 12:31:00 Bu haber 7295 defa okundu
Eski Bakan'dan Gıda Hareketi'ne doğrulama: Aşılar tehlikeli
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri