Son Dakika
Pazar, 19 Eylül 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Gıdalara domuz jelatini
Gıda Hareketi Lideri Kemal Özer, A Haber’de yayınlanan Deşifre Programında gıdalarda yaygın olarak kullanılan jelatinin domzudan elde edildiğinin belgesini gösterdi. İşte çarpıcı belge:

Gıda Güvenliği sorununun canlı yayında masaya yatırıldığı programda, Gıda Hareketi Başkanı Kemal Özer, Türkiye'de üretimi yapılmadığı için yurtdışından ithal edilen, şekerler, yoğurtlar, salam, sosik, sucuk, dondurma, jole, kek, bisküvi gibi ürünler başta olmak üzere gıdanın hemen her alanında kullanılan jelatinin, domuz ürünü olduğunu belgeleriyle ortaya koydu.

Piyasadan aldıkları numuneleri Tarım Bakanlığı Laboratuarı'nda analiz ettiren Gıda Hareketi, numunelerin yüzde 50'sinin domuzdan üretilmiş jelatin olduğunu gösteren analiz sonuçlarını canlı yayında gösterdi.

Jelatin kıvam arttırıcı özelliğinden dolayı, başta yoğurt olmak üzere, çikolata, dondurma, şekerleme ve daha bir çok gıdanın üretiminde katkı maddesi olarak kullanılıyor. Türk Gıda Kodeksi jelatinni kullanımına izin veriyor

Büyütmek için belgeye tıklayınız

 

Ziyaretçi Yorumları (Toplam 1 yorum)
  • sinan acar
    proflarda söylüyor
    tavuk ve yetiştirilme aşamasında kullanılan anyibiyotikler arsenik içeren yemler vs.bu iddaları ortaya atanlar ise ahmet mehmet değil profösörler ve bu işte ehil insanlar kaldıki üreticiler bile itiraf etmekte üretim aşamasında kullanılan ilaçları vs.İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Onkoloji Enstitüsü Öğretim Üyesi Dr. Yavuz Dizdar , Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta daha birçok uzman ve profösör bas bas bağırıyor bu kimyasallar tavuk etinede yumurtasınada geçer diye ancak milletimizde tık yok bu nasıl bir millettir ben anlamış değilimya neyse... sizden ricam türkiyede üretilen tavuk eti ve yumurtasının analizlerinin tarafsız ve güvenebileceğimiz kuruluşlar tarafından yapılmasına ve sonuçların kamuoyuna açıklanması konusunda lütfen öncülük ediniz, yüzde 98 tavuk eti ve yumurtası tüketen bir topluma yapacağınız en büyük iyilikte sanırım bu olur.
    10.04.2012 18:34:53
07.04.2012 21:23:00 Bu haber 16659 defa okundu
Gıdalara domuz jelatini
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri