Son Dakika
Cuma, 16 Nisan 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Giderek artan aşı çılgınlığı
ABD’nin National Vaccine Information Center kurumunun, yani ulusal aşı bilgi merkezinin yayınladığı bir rapora göre günümüzde çocuklar 1940′lardaki çocuklara oranla 12 kat daha fazla aşı oluyor.

6 yaşına gelmeden önce 14 farklı aşı yaklaşık 50 dozda çocukların vücuduna giriyor.

1995 yılından beri ABD’nin Centers for Disease Control and Prevention yani salgın hastalık kontrol ve önleme merkezi çocukların olmaları gereken aşılara her yıl yenilerini ekliyormuş.  Bu duruma ulusal aşı bilgi merkezi yetkilileri tepki gösteriyor ve diyorlar ki, “ABD’deki çocuklar en çok aşı olan çocuklar ama pek çok ülkeye göre en çok çabuk ve kolay kronik hastalığa yakalanan çocuklar”

1970′lere oranla çocuklarda kronik beyin rahatsızlığı ve bağışıklık sistemi bozuklukları iki katına çıkmış, aşıların sayısının artmasına oranla.

NVIC’ın verileri aşağı linkte görülebilir.

http://www.nvic.org/downloads/49-doses-posterb.aspx

Aynı şekilde “çocuklarını aşı yaptırmadan önce iki kez düşünün” sloganı ile hareket eden sivil toplum kuruluşu doublethink’e bağlı olarak hareket eden “Proud Parents of Unvaccinated Children” grubu yani çocuklarının aşı olmayışı ile gurur duyan ebeveynler topluluğu aşağıdaki posteri yayınlamış:

http://doublethink.us.com/paala/wp-content/uploads/2012/02/vaccinations-poster-by-Proud-Parents-of-Unvaccinated-Children2.jpg

Belki de zaten bu konuda en önemli görev ebeveynlere düşüyor, küresel ilaç ve aşı teröristleri aşı satmak için en çok anne ve babaları terörize edip korkutuyor, onların bu konuda bağımsız bir eğitime ihtiyaçları var. (haricihaber.com)

24.04.2013 13:06:00 Bu haber 6430 defa okundu
Giderek artan aşı çılgınlığı
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri