Son Dakika
Cuma, 7 Ağustos 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Yeni Şafak ve Zaman "kan" reklâmı aldı
Zaman ve Yeni Şafak Gazeteleri bugünkü sayılarının arka kapağında şok bir reklâma yer verdi. İşte ayrıntılar:

Özellikle İsrail’in Gazze saldırısından sonra ülkemizde de büyük yankı bulan İsrail’e destek veren firmalara karşı boykot kampanyasından sonra bugün muhafazakâr çevreleri şok eden bir gelişme yaşandı.

Muhafazakar çevrelere yakınlığı ile bilinen Zaman ve Yeni Şafak Gazeteleri bugünkü sayılarının (18 Nisan 2009) arka yüzünde tam sayfa olarak COCA COLA reklamı  yayınladı. Reklamın sloganı olarak belirlenen “mutluluğa kapak aç” cümlesinin büyük puntolarla yazıldığı reklamda COCA COLA’nın satışlarının düşmesini önlemek için propaganda içerikli birçok cümle de reklam metni içinde kullanıldı.

Özellikle muhafazakar çevrelerde büyük tepki toplayan ve İsrail’le ilişkileri sürekli konuşulan COCA COLA reklamının İsrail’in Gazze katliamı döneminde Filistin’e yardım kampanyalarında birçok yayın yapan Zaman ve Yeni Şafak gibi  bir gazetelerde yayınlanması halkta ve hatta kendi okuyucuları arasında tepki ve şaşkınlıkla karşılandı. (ajans724)

Ziyaretçi Yorumları (Toplam 3 yorum)
 • Süleyman Said OKUMUŞ
  RE: Cola reklamını yayınlamak mı içmek mi daha sıkıntı.
  Hem diyorlar cocacolanın abisi israil diye hem de reklamını yapıyorlar... Söylesenize böyle birşeyi yapan gazeteye sizin ne kadar güveniniz olur... yanlışıyla doğrusuyla desteklemekmiş... bundan sonra ne yeni şafak ne de zaman... bir daa alırsam... reklam yayınlamak mı içmek mi demiş arkadaşın birisi... senin gibi düşünenler sadece kendini kurtardığını sanır... ama reklam demek insanları etkilemek demektir... sen reklam veriyo diye içmekten daha mı iyi bişey yaptıklarını sanıyorsun... insanları bir şeye alıştırmak için önce beyinlerini o alıştıracağın şeye odaklattırırsın... :@ bu kadar bağnaz olunmaz... tamam kardeşim cemaatine veya her nereye bağlı oluyorsan istediğin kadar bağlı ol ona bir lafım yok... yalnız yanlış olduğunu bildiğin halde kimin görüşü olursa olsun o yanlışa hayır demesini de bilin...
  19.11.2009 23:33:59

 • serdar ay
  para herşey demek değil
  Adil Berk kardeşimize; 1) Eleştiriye açık olmalı, yapılan bir hatanın eleştirilmesine yapılan güzel çalışmaları örnek vererek cevap vermek ne derece doğru olur? Örneğin namaz kılan bir insan hata edemez mi? Eleştiri olmalı ki hata olmasın. 2) Tutarlılık ve sıdk en önemli kavramlardır. İçmediğiniz ve eleştirdiğiniz ürünlerin reklamını "para" için yaparsanız, yarın başka konularda da taviz verirsiniz. 2002 seçimlerinden önce CHP'nin bir reklamında çarşaflı bir bayan vardı ve slogan: Karanlığa dönmeyin. Hangi gazetede yayınlandı: ZAMAN. Eleştiri geldi mi? Hayır. Hep Hakkın yanında olalım, doğrusu ile eğrisi ile...
  03.06.2009 18:40:54

 • adil berk
  EVET PARAYA İHTİYACIMIZ VAR
  Minyeli Abdullah da bir sahne vardır cemaatleri islam üniversitesinin fakültelerine benzetir ve bunlar arasında ayrımcılığın sen iyi kötü ben iyi olamayacağını anlatır. "Değeriniz bu muydu? Cocacola'nın reklâm gelirine ihtiyacınız vardıysa aramızda toplar verirdik..." ifade tahrik edici aşağılayıcı ve yapıcı eleştiriden uzaktı. sorduğunuz soruya da cevabım evet paraya ihtiyaç vardı yayınlandı. dünya da adını bilmediğimiz ülkelerde dahi Allah' peygamber s.a.v. in adını en güzel şekilde anlatan hasbilere ara lazımdı alındı. gerçekten bu kadar hassassanız kola konusunda muadili reklam verin alalım. Cola reklamını yayınlamak mı içmek mi daha sıkıntı. bu ifade onur kırıcıdır ilgililerden kalkmasını rica ediyorum. zaten tekrar coca cola reklamı yayımlanmamıştır. bildiğim kadarıya.
  02.06.2009 10:44:23
18.04.2009 23:22:00 Bu haber 14929 defa okundu
Yeni Şafak ve Zaman "kan" reklâmı aldı
Değeriniz bu muydu? Cocacola'nın reklâm gelirine ihtiyacınız vardıysa aramızda toplar verirdik...
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri