Son Dakika
Cuma, 16 Nisan 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Böcek proteinli 'Flukblok' adlı GDO’lu grip aşılarına dikkat!
ABD’de bir ilaç, aşı veya gıda piyasaya sürülmeden önce FDA'dan izin almak zorunda. Kısa adı FDA olan Food and Drug Administration yani Gıda ve İlaç Dairesi, Amerikan devletinin ktirik güçlerindendir. Öteyandan FDA, tüm dünyada referans kabul edilen kurumlardan biridir. Ancak kurumun karanlık ilişkileri ve güven vermeyen kararları kuruma olan inancı her geçen azaltıyor.

FDA, DERİN GÜÇLERİN KONTROLÜ ALTINDA

ABD’nin kapitalist sistemini tasarlayanlar, siyasetçilerin kontrollerinden çıkma ihtimaline karşı ülkeyi FDA gibi sözde özerk kurumlarla donatmışlar. "Özerk" olsun ki "vicdanlı" biri gelip işimize burnunu sokmasın” diye düşünmüş olmalılar.

FDA, GDO'LU BİR AŞIYA ONAY VERDİ

FDA’in yeni onay verdi: GDO’lu grip aşısı. Bu aşının içinde böcek hücrelerinden alınmış ve genetiği ile oynanmış proteinler var. Aşının ismi Flukblok.

Aşıyı üreten firma Protein Sciences Corporation, böylesi bir yeni teknolojiye sapılmasının tek derdi bu tarz bir üretimin çok daha ucuz ve seri olması.

Firma aşının her türlü gribal enfeksiyona karşı %45 başarılı olduğunu iddia ediyor, ancak aşının test aşamasında iki denek hayatını kaybetmiş.

Bu tarz haberlerin bizim medyamızda verilişindeki bir probleme de değinmek istiyoruz. Örneğin pek çok gazetemiz bu tarz bir haberi “Şok…Şok…Şok…Aşı gribinde böcek var” diye geçer, maksat cidden milleti şok etmek olsun. Oysa asıl bilinçlenmemiz gereken konu “GDO” meselesi, burada bazı Türkçe kaynakları sanki marifetmiş gibi “genetiği modifiye edilmiş” diyor, sanki modifiye deyince daha bilimsel olacak ve millet daha güzel kanacak. Oysa zaten GMO yani “modified” diye tabiri uyduranlar bu işten para kazananlar yani halkı uyutmaya devam edenler. Genetiği oynanmış demek bizim dilimize çevirirken daha doğru olacak.

Evet, GDO’nun girmediği bir aşılar kalmıştı, zaten grip aşılarının hiç bir faydası olmadığını pek çok bilim adamı bas bas bağırıyor, şimdi de başımıza GDO’lu grip aşısı çıktı. (Haricihaber.com)

Gıda Hareketi Başkanı Kemal Özer'in "Yediklerimizin İçinde Ne Var?" adlı eserinde FDA kısaca şöyle özetleniyor:

FDA; Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (Food and Drug Administration)’nın kısa adıdır. 1930’da kurulmuş olan FDA, Amerika Birleşik Devletleri Sağlık Bakanlığı'na bağlıdır. Gıda, gıda etiketleri, beslenme, ilaç, sağlık ürünleri, medikal araçları, radyasyon yayan aletler, veterinerlik ve kozmetikle ilgili her türlü düzenleme ve denetiminden sorumludur. Birleşik Devletler bir yana, dünya için referans kurumlardan biri olan FDA, küresel şirketler için ‘vazgeçilmez’ bir kurumdur. Mesela Clarence Thomas, kimya, tohum ve GDO devi Monsanto’nun avukatı iken, Monsanto’nun davalarına bakan yargıçlığa getirilir. Monsanto yöneticilerinden Margaret Miller ile Monsanto yöneticilerinden Linda Fisher ise EPA yöneticiliğine atanır. Michael Taylor ise FDA yöneticiliği görevi sona erince, Monsanto yöneticiliğine atanır. Bu örnekler BM, AB ve ABD’nin kurum ve bakanlıkları için sıradan birer hâdisedir. ABD’de bu sisteme “döner kapı” denilir. Ülkemizde bile çoğu uzmanın, kararlarını adeta değişmez ‘vahiy’ gibi gördükleri FDA gibi kurumların, son yıllarda gerçek amaçları deşifre olduğundan güvenilirliklerini önemli ölçüde kaybetmiştir.

 

16.02.2013 15:20:00 Bu haber 13663 defa okundu
Böcek proteinli 'Flukblok' adlı GDO’lu grip aşılarına dikkat!
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri