Son Dakika
Çarşamba, 22 Eylül 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Bu da Antepli'nin kendi şehrine attığı kazık
Gaziantep'te yurt dışından sahte belgelerle getirildiği belirlenen 7 ton 690 kilogram ceviz içi ve 2 ton Antep fıstığına el konuldu.

Gaziantep'te, yurt dışından sahte belgelerle getirildiği tespit edilen 7 ton 690 kilogram ceviz içi ve 2 ton Antep fıstığına el konuldu. GAP Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Gaziantep Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, ihbar üzerine Gazikent Belkız Mahallesi'ndeki bir evin deposuna kuru yemiş indirildiği belirlenen bir tıra operasyon düzenledi.

Tır ve depoda yapılan aramada, 7 ton 690 kilogram ceviz içi ve 2 ton Antep fıstığı içi ele geçirildi.

El konulan toplam 9 ton 690 kilogram kuru yemişin piyasa değerinin 400 bin lira olduğu kaydedildi.

Yurt dışından sahte belgelerle Van üzerinden Gaziantep'e getirildiği öğrenilen kaçak kuru yemişin bayat olduğu, ayrıca kuru yemişte bozulma, kurtlanma ve çürüme tespit edildiği belirtildi.

Kaçak kuru yemişin taşındığı tıra el konulduğu, kaçakçılık yaptığı belirlenen G.T, K.N, C.Y, H.Y, ve H.Y. hakkında da Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulduğu bildirildi. (Dünya)

Ziyaretçi Yorumları (Toplam 1 yorum)
  • Metin Ekinci
    Bunu Ben Bile Biliyorum
    Ben Antep'e 3-5 ayda bir giden ve fıstık ile hiç alakası olmayan bir sektörde çalışan birisiyim. Antep'lilerle biraz sohbet ettiğinizde bunun Antep genelinde yaygın olarak yapıldığını öğreniyorsunuz. Çünkü yurt dışından kaçak gelen mal çok ucuz fiyatla geliyor ve bunu kendi ürünlerine karıştırarak karlılıklarını artırıyorlar. Yani aslında Antep fıstığı diye yediğimizin bilemediğimiz bir oranının İran fıstğı olduğu gerçeği var ortada. Bunu ben bile biliyorsam yetkililer bilmiyor mu sanki... Gülerim!..
    11.06.2012 17:13:34
11.06.2012 12:06:00 Bu haber 7188 defa okundu
Bu da Antepli'nin kendi şehrine attığı kazık
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri