Son Dakika
Salı, 9 Mart 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
GDO'yu Hindistan'da reddetti
GDO'lu pirinçlerin gece körlüğüne neden olduğu Hindistan'da Çevre Bakanlığı’ndan sonra, planlama komisyonu da Hindistan’a genetiği değiştirilmiş yiyeceklerin girmesine karşı çıktı.

Planlama Komisyonu üyesi Abjihit Sen, Avrupalı ülkelerin GDO’suz olmaları nedeniyle Hint tarım ürünleri tercih ettiğini söyleyerek, GDO’lu tarım ürünleri yetiştirdikleri takdirde Hindistan’ın tarım ihracatının olumsuz etkilenebileceğini söyledi. Komisyon, pamuk gibi yenilmeyen tarım ürünlerinde GDO’lu tohum kullanılmasına ise karşı çıkmadı.

Hindistan Çevre Bakanlığı’ndan sonra, planlama komisyonu da Hindistan’a genetiği değiştirilmiş yiyeceklerin girmesine karşı çıktı. Planlama Komisyonu üyesi Abjihit Sen, Avrupalı ülkelerin GDO’suz olmaları nedeniyle Hint tarım ürünleri tercih ettiğini söyleyerek, GDO’lu tarım ürünleri yetiştirdikleri takdirde Hindistan’ın tarım ihracatının olumsuz etkilenebileceğini söyledi.

Kısır terminatör pirinç olarak da bilinen "Altın Pirinç" (Golden Rice)'in genleri ile oynanması nedeniyle Hindistan'da her iki kişiden birinin gece körlüğü yaşamasına neden olduğu ortaya çıkmıştı. (Bakınız)


Hindistan’da 200.000 çiftçi neden intihar etti

İntihar tohumları yüzünden 6 saatte bir çitçi intihar ediyor!

03.07.2009 12:22:00 Bu haber 6140 defa okundu
GDO'yu Hindistan'da reddetti
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri