Son Dakika
Cumartesi, 23 Ekim 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
BİM ürünlerinde sorun olabileceğini kabul etti
Retail News'e açıklama yapan BİM; "Uludağ markalı soyulmuş sosis ürünümüz, formülü itibariyle %70 dana eti %30 tavuk etinden imal edilmektedir" dedi. BİM kendini hazırlık aşamasında "Göğüs eti kemikten ayrılırken bazen bıçak iç organlara da değebilmekte, dolayısıyla ete bulaşabilmektedir" diye savunmaya çalıştı.

Retail News'e açıklama gönderen BİM, "Uludağ markalı soyulmuş sosis ürünümüz, formülü itibariyle %70 dana eti %30 tavuk etinden imal edilmektedir. Üretiminde kullanılan dana ve tavuk etleri piyasada marka olmuş, üretimin kalitesinden her bakımdan emin olunan üreticilerden alınmaktadır" denildi.

"Üründe tavuğun göğüs eti kullanılmaktadır" diyen BİM kendini "Göğüs eti kemikten ayrılırken bazen bıçak iç organlara da değebilmekte, dolayısıyla ete bulaşabilmektedir. Bu durumda bazı sinir ve kıkırdak dokular da göğüs etine yapışık vaziyette gelebilmektedir. Üretim sürecinde bu bulaşmanın mutlak olarak önüne geçmek imkânı yoktur" diyerek savundu.

Hayvanın iç organlarının bulaşmasının hiçbir şekilde insan sağlığına zararlı olmadığını iddia eden BİM; "Bakanlıkça yapılan laboratuar testlerinde tespit edilen bu bulaşmadır" dedi.

Beşler'i açıklayıp BİM'i neden gizlediler?

09.05.2012 19:23:00 Bu haber 10395 defa okundu
BİM ürünlerinde sorun olabileceğini kabul etti
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri