Bu tür yapay 'çilek'(!)lerden uzak durun

Dinin ticarete alet edilmesi ne kadar kötü ise Atatürk'ün de ticarete alet edilmesi aynıdır. Çileklik iddiasındaki bir firma kendisince sitesine Mustafa Kemal'in imzasını ekleyip başörtülü birine hakaret ediyor.

Bu tür yapay 'çilek'(!)lerden uzak durun

Mahalle baskısı tartışmaları sürerken, iş başvurusunda bulunan başörtülü bir bayana verilen cevap psikolojik baskının ve dışlanmanın boyutlarını gözler önüne seriyor...

Başörtüsü ile iş arayan bir genç kız ağıza alınmayacak hakaretlere maruz kaldı. Amacı sadece bir iş bulmak olan Şeyma Engin bu doğrultuda iş başvurularında bulundu.

8sutun.com'un haberine göre bu başvurulardan biri de Çilek Grup adıyla faaliyet gösteren bir organizasyon şirketi oldu. Çilek Grup adı altında Çilek Organizasyon, Çilek Müzik & Menajerlik, Çilek Ajans & Casting ve Çilek Reklam şirketlerini tek bir şemsiye altında toplayan Çilek Grup'tan gelen cevap ise toplumsal ayrımcılığın boyutlarını göstermesi açısından manidardı.

Şirketten gelen e-posta Şeyma Engin'i şok etti. Laiklik ve çağdaşlıktan dem vuran mail sahibi Emir Onur Çilek iş başvurusu yapan genç bayana ağıza alınmayacak hakaretlerde bulundu.

Genç kızın başındaki örtüye "Bez parçası" diye hakaret eden Çilek, iş başvurusu yapan bayana ise nerelerde iş bulması gerektiğini bile söyledi. Gelen e-postada başörtülü bayana "Fatih Bölgesi'nde iş bulmalısınız" önerilerinde bulunan Çilek'in hakaretleri bununlada sınırlı kalmadı.

Karşısındaki bayanı 'Din üzerinden ticaret yapmak' ile suçlayan iş veren, din sömürüsü yapanları bünyelerinde barındıramayacaklarını e-postada yazdı. Ancak Emir Onur Çilek'in iş başvurusu yapan bayanla bir kez dahi görüşmediği ortaya çıktı.

İŞTE GENÇ KIZA GÖNDERİLEN O ŞOK MAİL
Şeyma Hanım;

Başvurunuzu inceledik. Üzgünüz.
Laik Atatürk Türkiye'sinde yaşayan, cumhuriyet çocukları ve muhafızlarından oluşan bir kurum olarak sizin gibi başörtüsü, türban, tesettür şeklindeki bez parçalarını dini inançlar ile hiçbir bağlantısı olmamasına rağmen bu şekilde gösteren, tamamen siyasi amaç güden, din üzerinden ticaret, din üzerinden siyaset yaparak din sömürüsü yapan insanları bünyemizde barındırmıyoruz.

Unutmayınız; Demokrasi gericiliğin önünü açmak değildir.

İş arayışınızda başarılar.

Fatih bölgesini denemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

İyi Çalışmalar.. Emir Onur Çilek Çilek Grup (info@cilekgrup.com) Gönderme tarihi: 22 Temmuz 2009 Çarşamba 19:24:35

Çilek Grup'un resmi web adresi: www.cilekgrup.com

Yorum Yap

Diğer Haberler