Son Dakika
Pazar, 23 Ocak 2022 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Hareketimiz


VARLIK NEDENİ

(Gıda Hareketi), sağlık ve gıda güvenliği sorunlarına karşı çözüm üretmek ve tüketiciyi bilinçlendirmek için oluşturulmuş; araştırma, bilgilendirme ve belgelendirme hareketidir.

 

HİZMET HEDEFİ

Varlık nedenimizin gereği olarak, her türlü bilgi ve iletişim araçlarını kullanarak; bilimsel, hukukî, inanca yönelik, ahlakî ve tabiî yöntemlerle; ulusal ve uluslararası gıda güvenliği standartlarını geliştirmek ve insani kazanımlara dönüştürmek.


AMACI

Uluslararası sistem ve organizasyonlarca izin verilse dahi: 

-  Tabiî yapısı bozulmuş veya menşei bilinmeyen yahut gizlenen, şüpheli ve zararlı tüketim maddelerinden korunmanın yanı sıra;

 

1. Farklı inanç sahiplerinin inançlarına saygılı, insan tüketimine uygun, temiz, kaliteli ve ekonomik beslenmelerini sağlamak,

 

2. Bir ürüne ait içeriğin, (eksiksiz menşei ve miktarının) ürün etiket veya ambalajında, (tüketicinin, sözlük ve uzman yardımına ihtiyaç duymadan anlayabileceği bir dille) metin ve sembollerle etiketlenmesini sağlamak,

 

3. Yerel, ulusal ve uluslararası alanda standart, garanti markası ve sertifika geliştirilmesi için çalışmalar yapmak,

 

4. Amacın hayata geçirilebilmesi için her türlü bilgi ve iletişim araçları kullanılarak; (bilimsel, ulusal ve uluslararası hukuka, temel inançlara ve ahlaka uygun) ulusal ve uluslararası standartları geliştirmek ve insani kazanımlar elde etmektir. 

 

Gıda Hareketi özetle; başta insan nesli olmak üzere, tüm canlıların sağlıklı bir yaşam sürdürebilmesi için çözümler geliştirir ve mücadele eder.

 


O U R  M O V E M E N T


REASON OF EXISTANCE

(Food Movement), is a movement that aims to find solutions for health and food security issues, inform the consumers, and is a movement of research,informing and documenting.

 

SERVICE AIM

As a requirement of our existance, by using all kinds of means of information and communication; with the scientific,legal, spiritual, moral and natural methods, improving the national and international food security standarts and to turn into humanitarian gains.

 

AIM

Even if allowed by the international systems and organization:

-  Besides being protected from the hazardous,suspected or genetically modified or with an unknown origin of materials of consuming;

1. Providing a kind of nutrition respectful for the believers with various beliefs, suitable for humanly consuming , clean, qualified and economical.

 

2. Enabling the labeling of a product with the real ingredients  and origin on the package in a way that a consumer can understand without the help of a food expert with the proper signs and texts,

 

3. Making studies to develope the certificate and warranty studies in the local,national and international standarts,

 

4. In order to put its aims into practice, by using all kinds of means of information and communication; ( suitable for the science, national and international justice) developing national and international standarts for obtaining humanly gains. 

 

Shortly speaking, The Food Movement struggles and looks for solutions for  the continuation of healthy lives for all the living beings, initially the mankind.

Animasyonu izlemek için akvaryuma tıklayınız.
Bu filmin hangi tarafından olmak istersiniz?

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ

15.11.2008 00:00:00 Bu sayfa 101093 defa okundu
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri