Son Dakika
Pazar, 19 Eylül 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Avrupa Gıda Standartları Ajansı (EFA) palmiye yağının kanser yaptığı yönündeki açıklaması üzerine İtalya, Palm yağı içer
Egeli ihracatçının market zincirlerine yaptığı “raf kirası almayın yarı fiyatına yağ satalım” teklifine, 3 market zincir
Yenilebilir tek yağ olan zeytinyağı da ssahtekarlıktan nasibini böyle alıyor. Toplantıya elinde üç şişe ile çıkan zeytin
İktibaslar > Yağlar Haberleri
Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesinde bir grup bilim insanı, deney hayvanlarıyla yaptığı çalışmada, yayık tereyağının "öğrenmeyi olumlu etkilediğini", "margarinin ise "depresyonu tetiklediğini" tespit etti. Kaynak: Bilim adamları margarin, ayçiçek yağı, zeytinyağı ve tereyağını inceledi sonuç şaşırtıcı
 
Balıkesir'de bir Türk mucit evde zeytinyağı yapımını imkan veren bir makine üretti, bu makine gerçek soğuk sıkım yapıyor, sıfır atığı var ve devrim olarak niteleniyor.

Avrupa Gıda Standartları Ajansı (EFA) palmiye yağının kanser yaptığı yönündeki açıklaması üzerine İtalya, Palm yağı içeren tüm ürünleri toplama kararı aldı. İtalya’dan sonra pek çok Avrupa Birliği ülkenin de toplatma hazırlığı içinde olduğu ileri sürülüyor. Türkiye’nin ise nasıl hareket edeceği merak konusu.
 
Egeli ihracatçının market zincirlerine yaptığı “raf kirası almayın yarı fiyatına yağ satalım” teklifine, 3 market zincirinden olumlu yanıt geldi. Satışların başlaması ile bugün 12-14 lira aralığında satılan zeytinyağının litre fiyatının 7-7.5 liraya inmesi bekleniyor.

Yenilebilir tek yağ olan zeytinyağı da ssahtekarlıktan nasibini böyle alıyor. Toplantıya elinde üç şişe ile çıkan zeytinyağı sanayicisi yaklaşan tehlikeye dikkat çekti.
 
Fransa'da, bilim adamlarının 5 yıl süren araştırmasına, 65 yaş ve üzeri 7 bin 625 Fransız katıldığı araştırnın sonucuna göre Zeytinyağının beyin kanaması geçirme riskini azaltabileceği belirtildi.

Erkekler dikkat! Bu yağları tüketirseniz sperm sayınız düşebilir...
 
Harvard Tıp Fakültesinden bilim adamlarının yaptığı araştırmaya göre çok yağlı beslenmenin spermlere zarar verdiği belirlendi. Peki bu yağlar hangisi?

Kanser dünya çapında ölüm nedenlerinin en başında gelmektedir. 2004 yılında tüm dünyadaki ölümlerin 7,4 milyonu (yaklaşık %13) kanser nedeniyle gerçekleşmiştir. Ancak Yunanistan, İtalya gibi ülkelerde kanser oranı çok düşük Peki neden?
 
Tarım Bakanlığı zeytinyağları ve pirina yağları ile ilgili tebliğde önemli bir değişikliğe gitti büyük hilelere neden olan karışımı yasakladı.

Vatan Gazetesi’nden Ercan İnan yazısında zeytinyağı sahteciliğinin türlü yöntemlerinden bahsediyor.
 
ABD’nin Philadelphia’daki Monell Chemical Senses Center’da yapılan araştırma sonunda, Sızma Zeytinyağı'nın alzheimer hastalığını önlediği tespit edildi.
Sayfa: 1/2 - 21 kayıttan 1 - 12 arası
[1] 2 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri